W sobotnie popołudnie odbyły się spotkania półfinałowe ePucharu Polski w grze FIFA 21. Do walki w nich stanęły cztery zespoły – Legia Warszawa, Wisła Kraków, Jagiellonia Białystok oraz Pogoń Szczecin. Ostatecznie z awansu cieszyć się się mogą kibice dwóch pierwszych wymienionych klubów.

Starcie półfinałowe pomiędzy Legią a Jagiellonią należało do niezwykle wyrównanych. Najpierw do walki stanęli Gracjan "Polako" Gołębiewski oraz Kamil "Riptorek" Soszyński. Ostatecznie wygrał zawodnik warszawskiej drużyny, który pokonał gracza Jagielloni w stosunku 4:3. W drugim meczu było równie ciekawie, gdyż Miłosz "milosz93" Bogdanowski mierzył się z Jakubem "Braminho" Bramskim. To starcie zakończyło się wynikiem 2:2, co ostatecznie zapewniło Legii awans.

Dużo bardziej jednostronny był drugi z półfinałowych pojedynków. Tam Wisła Kraków mierzyła się z Pogonią Szczecin. Już po pierwszym meczu było niemal pewne, kto zagra w finale, gdyż ten zakończył się wynikiem 6:0 dla drużyny z Małopolski. Tak wysokie zwycięstwo było zasługą Bartosza "bejotta" Jakubowskiego, który nie dał żadnych szans swojemu przeciwnikowi –Nikodemowi "Piko" Pawlakowi. Co prawda w rewanżu Pogoń rzuciła się do odrabiania strat, a Adrian "Strav1x" Strawiński wygrał swoje starcie z Jakubem "cyanide" Mikołajewskim w stosunku 3:1, ale ostatecznie to nie wystarczyło, aby wywalczyć upragniony awans.

Na koniec warto dodać, że w nocy z soboty na niedzielę TVP Sport planuje retransmisję wszystkich starć półfinałowych. Jeśli więc ktoś nie miał okazji, a chciałby obejrzeć spotkania najlepszych polskich zawodników w FIFIE 21, musi jedynie włączyć Telewizję Polską o godzinie 0:55.