Trwa walka o awans na finałowy turniej VALORANT Challengers. Przed nami ostatni dzień drugich otwartych eliminacji, podczas którego o przepustkę do etapu zamkniętego walczyć będzie dwunastu naszych rodaków. Co prawda będą oni potrzebować zaledwie jednego zwycięstwa, problem jednak w tym, że o to będzie naprawdę trudno.

Weźmy np. taką KLĄTWĘ, która kolejny raz z dobrej strony pokazała się podczas otwartych zmagań eliminacyjnych. Niemniej na ostatniej prostej Kamil "krytyq" Dudek i spółka natrafili na Francuzów z Opportunists, czyli jedną z czołowych obecnie ekip na Starym Kontynencie. Równie niewdzięczne zadanie czekać będzie na drugi w pełni polski skład w stawce, czyli Illuminar Gaming. Ekipa znana jeszcze do niedawna jako Chakalaka podczas decydującego o awansie meczu zmierzy się z Patrykiem "starxo" Kopczyńskim i jego kolegami z Acend, czyli triumfatorami niedawnego europejskiego VALORANT Masters.

Na tym nie koniec rodzimych akcentów. Wszystko dlatego, że okazji do odbudowania się po serii rozczarowujących wyników szuka G2 Esports, którego graczem jest Patryk "paTiTek" Fabrowski. W składzie międzynarodowej formacji nie ma natomiast już Aleksandra "zeeka" Zygmunta – miejsce Polaka na czas eliminacji zajął Oscar „ozzy” Scott. Brytyjski prowadzący będzie miał zresztą okazję ku temu, by się wykazać, bo już dziś on i jego nowy zespół podejmą Team Heretics. Podopieczni hiszpańskiej organizacji to wicemistrzowie wspomnianych już zawodów Masters, którzy bez wątpienia uchodzić będą za faworytów poniedziałkowej potyczki.

Harmonogram dzisiejszych meczów w kwalifikacjach do VALORANT Challengers 1:

12 kwietnia
18:00 G2 Esports vs Team Heretics BO3
18:00 KLĄTWA vs Opportunists BO3
18:00 Illuminar Gaming vs Acend BO3
21:00 G2/Heretics vs Giants/Vitality BO3
21:00 KLĄTWA/Opp vs animemix/HEET BO3
21:00 iHG/Acend vs Fnatic/SAW BO3