Jeszcze w marcu mogliśmy świętować sukces Patryka "starxo" Kopczyńskiego, którego Acend wygrało europejskie VALORANT Masters. Niestety w drugim etapie VALORANT Champions Tour 2021 nie będziemy mieć okazji do takich radości, bo Polaków zabraknie nie tylko na zawodach Masters, ale nawet na regionalnych finałach Challengers.

starxo nie obroni tytułu VALORANT Masters

Jako pierwszy szansę na występ na turnieju finałowym stracił właśnie starxo. Jego Acend przygodę z zamkniętymi eliminacjami zaczęło od meczu z Teamem Vitality, który dopiero co wymienił dwóch zawodników. I zmiany te okazały się najwyraźniej strzałem w dziesiątkę, bo podopieczni francuskiej organizacji zarówno na Iceboksie, jak i na Haven walczyli z ekipą Polaka jak równy z równym, a nierzadko nawet prezentowali się lepiej od niej. Finalnie jednak na żadnej z map nie udało się wyłonić zwycięzcy w regulaminowym czasie gry, przez co potrzebne były dogrywki. Niestety obie padły łupem Vitality, które tym samym pokonało zespół Kopczyńskiego 2:0 i wyrzuciło go za burtę. Oznacza to, że Acend na pewno nie obroni mistrzowskiego tytułu VALORANT Masters.

Fnatic lepsze od G2

Kilka godzin później po awans ruszył Patryk "paTiTek" Fabrowski, ale i jemu się nie udało. G2 Esports musiało bowiem uznać wyższość Fnatic, co w związku z przebiegiem potyczki raczej nie dziwi. Podopieczni brytyjskiej formacji szczególnie na Bind prezentowali się lepiej od paTiTka i spółki, gromiąc tam rywali gładkim 13:5. O wiele więcej emocji przyniosło nam Ascent, gdzie losy wygranej ważyły się do samego końca. W pewnym momencie wydawało się nawet, że G2 doprowadzi do dogrywki, ale finalnie tak się nie stało. Wszystko dlatego, że to Fnatic postawiło kropkę nad i, triumfując 13:11.

Czwartkowe wyniki zamkniętych eliminacji do VALORANT Challengers:

15 kwietnia
17:00 Acend 0:2 Team Vitality Icebox 12:14
Haven 12:14
20:00 G2 Esports 0:2 Fnatic Bind 5:13
Ascent 11:13

Już dziś kolejne mecze zamkniętych eliminacji do VALORANT Challengers – o 17:00 Team BDS podejmie Ninjas in Pyjamas, zaś trzy godziny później Team Liquid zagra z CE Calling. Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Same zamknięte eliminacje do VALORANT Challengers rozegrane zostaną między 15 a 18 kwietnia. Ostatecznie awans na finałowy turniej regionu EMEA uzyskają dwie najlepsze drużyny.