STS
fot. Team Liquid

Lista uczestników finałów VALORANT Challengers dla regionu EMEA zamknięta

Po kilku tygodniach eliminacji poznaliśmy wreszcie wszystkie ekipy, które wezmą udział w nadchodzących finałach VALORANT Challengers dla regionu EMEA. A czym jest owe EMEA? Otóż jest to skrót od Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki.

Już od pewnego czasu było wiadomo, że Stary Kontynent na nadchodzącej imprezie reprezentować będą FPX i Guild Esports, czyli zwycięzcy pierwszych eliminacji. Dziś do tego duetu dołączyły także Fnatic oraz Team Liquid, które w decydujących meczach drugiej odsłony zmagań kwalifikacyjnych pokonały odpowiednio Team Vitality i Team BDS. Niestety polscy kibice będą musieli obejść się smakiem, bo już kilka dni temu szanse na upragniony awans utraciły zarówno G2 Esports, którego graczem jest Patryk „paTiTek” Fabrowski, jak i Acend Patryka „starxo” Kopczyńskiego, czyli triumfator niedawnego VALORANT Masters.

Aż trzech przedstawicieli doczekała się scena turecka. To właśnie z niej wywodzą się Futbolist, Oxygen Esports oraz wyłonione dopiero dziś BBL Esports, które także pojawią się na linii startu, by powalczyć o wyjazd na wieńczące drugi etap cyklu VALORANT Champions Tour 2021 zawody na Islandii. Grono uczestników uzupełni rodzynek z Europy Wschodniej, Gambit Esports. Podopieczni rosyjskiej organizacji w niedzielę pokonali w finale regionalnych kwalifikacji One Breath Gaming wynikiem 3:1, ale to żadne zaskoczenie – wszak to właśnie oni kilka tygodni temu mogli świętować zdobycie tytułu turnieju Masters w regionie CIS.

Pełna lista uczestników prezentuje się następująco:

BBL Esports Fnatic FPX Futbolist
Gambit Esports Guild Esports Team Liquid Oxygen Esports

Finały VALORANT Challengers dla regionu EMEA odbędą się między 23 kwietnia a 2 maja. Ich łączna pula nagród wyniesie 85,5 tysiąca euro – ponadto uczestnicy rywalizować będą także o dwa bilety na majowe VALORANT Masters Reykjavík 2021.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
MSI 2021 League of Legends

Znamy wszystkich uczestników Mid-Season Invitational 2021!

Mimo że rok temu Mid-Season Invitational zostało odwołane w związku z pandemią koronawirusa, tym razem nie pokrzyżowała ona kompletnie planów Riot Gam...