Za nami pierwszy weekend rozstrzygnięć w ramach VALORANT Challengers w regionie EMEA. Do boju o dwa miejsca na turniej rangi Masters, który będzie miał miejsce w Reykjavíku pod koniec maja, stanęło osiem zespołów. Dziś już wiemy, które z nich na pewno nie polecą na lana do północnej Europy, a które nadal o to walczą.

Dwie tureckie ekipy za burtą

Do pierwszej grupy należą reprezentanci BBL Esports i Futbolist. Turecka piątka w grupie A nie pokazała się na finałach VALORANT Challengers z najlepszej strony, wygrywając zaledwie jedną mapę w inauguracyjnej serii z Teamem Liquid. Co więcej, w każdej z przegranej potyczek nie zdołała ona zdobyć nawet dziesięciu punktów. Chociaż nie lepiej wyglądała dyspozycja graczy Futbolist. Po dosyć prędkiej klęsce z Guild Esports, podopieczni Cema "Nycto" Yiğita stawili czołowa Oxygen Esports w tureckich derbach o przetrwanie. Na swoje konto zainkasowali na obu planszach osiemnaście rund, odpadając z gry o Islandię.

Fantastyczna dyspozycja europejskich drużyn

Fani formacji z Azji Mniejszej mogą być niewątpliwie niezadowoleni, bowiem z trzech drużyn, które przystąpiły do VALORANT Challengers pozostała tylko jedna. OXG czeka teraz na swojego rywala w decydującym meczu grupy B. W zupełnie innych humorach najprawdopodobniej są fani europejskich kolektywów. Każdy z nich rozpoczął turniej od wygranej, w wyniku czego w finałach WB w obydwu zbiorach czekają nas derby Starego Kontynentu – FPX podejmie Team Liquid, a Fnatic pójdzie w szranki z organizacją Davida Beckhama.

Wyniki pierwszego tygodnia zmagań VALORANT Challengers:

23 kwietnia

Grupa A

17:00 FPX 2:0 Gambit Esports BO3
20:00 BBL Esports 1:2 Team Liquid BO3
24 kwietnia

Grupa B

17:00 Fnatic 2:0 Oxygen Esports BO3
20:00 Futbolist 0:2 Guild Esports BO3
25 kwietnia

Mecze eliminacyjne

17:00 Gambit Esports 2:0 BBL Esports BO3
20:00 Oxygen Esports 2:0 Futbolist BO3

Finały VALORANT Challengers powracają w najbliższy czwartek, kiedy to zobaczymy wspomniane decydujące pojedynki w WB i poznamy pierwszych uczestników play-offów. Polską transmisję ze zmagań regionu EMEA VALORANT Challengers możecie znaleźć na kanale Twitch Polsat Games klikając w ten link. Oficjalny stream z rozgrywek VALORANT będzie dostępny na kanale Twitch oraz YouTube.