STS
Illuminar Gaming League of Leends
fot. Illuminar Gaming

Illuminar żegna dywizję LoL-a. „To był wspaniały sezon”

Illuminar Gaming oficjalnie ogłosiło rozstanie z wszystkimi dotychczasowymi reprezentantami dywizji League of Legends. Kontrakty graczy i członków sztabu szkoleniowego wygasły i na ten moment nie przedłużono żadnej z umów. IHG czeka zatem praca nad budową nowego składu LoL-a na letni split Ultraligi.

Pożegnanie po udanym splicie

Zawodnicy drużyny League of Legends byli związani z Illuminar od ubiegłego roku. Dawid „Melonik” Ślęczka dołączył w styczniu 2020 roku, Wojciech „Tabasko” Kruza, Adrian „Odi11” Kruk i Kacper „Czypsy” Zaparucha zasilili szeregi w maju, natomiast Mateusz „Czajek” Czajka był członkiem IHG od października 2020.

Tegoroczny wiosenny split był dla zespołu spod znaku oka bardzo udany. W Ultralidze formacja zajęła trzecie, premiowane awansem na European Masters, miejsce. Międzynarodowe rozgrywki Illuminar także będzie dobrze wspominać. Należy bowiem pamiętać, że ekipa pomyślnie przeszła przez etap play-in, zaś w fazie grupowej wygrała dwa z sześciu meczów.

Z organizacją rozstali się też dotychczasowi członkowie sztabu szkoleniowego. Trenerem formacji był Jakub „bezum” Iwanicki, natomiast Aleksandra Dziemińska pełniła funkcję analityka.

Trwa budowa nowego składu Illuminar

W oświadczeniu wydanym przez Illuminar Gaming czytamy, że rozpoczęły się już prace nad nowym składem. Kto się w nim znajdzie? Tego na razie nie ujawniono. Oto co miał do powiedzenia Fryderyk „Veggie” Kozioł:

Zgodnie z GCD, kontrakty całej dywizji LoL oficjalnie wygasły. To był wspaniały sezon dla dywizji – bardzo bliska walka o pierwsze miejsce w Ultraliga, piękna wygrana 2-0 przeciwko akademii Team Vitality a do tego dobra forma w pierwszym tygodniu fazy grupowej EU Masters! Dziękujemy bardzo całej drużynie za reprezentowanie barw organizacji przez ten burzliwy okres na zapleczu i życzymy przyszłych sukcesów! Illuminar oficjalnie wchodzi w międzysezonowe okienko transferowe i prace nad nowym lineupem trwają. GG WP!

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kylar: Do naszego szczytu jest bardzo daleko

W ostatnich dniach polska społeczność Counter-Strike'a żyła zamkniętymi kwalifikacjami do Flashpoint Season 3. Ileż osób śledziło streamy, kibicując c...