Finały EMEA w ramach VALORANT Challengers dobiegły końca. Ostatecznie najlepsze okazały się Team Liquid oraz Fnatic, które pod koniec maja udadzą się na Islandzię, by tam wziąć udział w finałowym turnieju VALORANT Masters.

Starcie niepokonanych

Co ciekawe, oba zespoły, chociaż ich szanse na awans określano jako spore, nie były głównymi faworytami imprezy. Za tego uchodziło bowiem FPX. Problem jednak w tym, że dowodzony przez Kirilla "ANGE1A" Karasiowa skład odpadł już w fazie grupowej. Przyczyniło się do tego również Liquid, które zmagania w zbiorze A zakończyło bez porażki, a później, już w półfinale, rozprawiło się również z Oxygen Esports. W tym samym czasie Fnatic suchą stopą przeszło przez grupę B i również wygrało swój półfinałowy mecz. A wszystko to bez straty choćby jednej mapy.

Tym samym to właśnie Fnatic i Liquid zapewniły sobie bilet na Islandię na finały VALORANT Masters. Wcześniej jednak zespoły te czekał bezpośredni pojedynek, który miał wyłonić mistrzów VALORANT Challengers w regionie EMEA. Tymi ostatecznie zostali Adil "ScreaM" Benrlitom i spółka, którzy po zaciętym, trwającym pięć map boju pokonali swoich oponentów 3:2 i tym samym wzbogacili się o 35 tysięcy dolarów. Podopiecznym brytyjskiej organizacji pozostała natomiast "nagroda pocieszenia" w postaci 15 tysięcy dolarów.

Lista uczestników VALORANT Masters Reykjavík 2021:

Crazy Raccoon Fnatic Team Liquid NUTURN Gaming
Sentinels Version1 X10 Esports eliminacje BR
eliminacje BR eliminacje LATAM

Ostatnie trzy wolne miejsca zgarną najlepsze formacje z Brazylii oraz Ameryki Łacińskiej. Samo VALORANT Masters Reykjavík 2021 odbędzie się między 24 a 30 maja i będzie pierwszym tak znaczącym lanem, który zorganizowany zostanie na scenie VALORANTA.