STS
Fot. zrzut ekranu zapowiedzi

Arcane zbliża się wielkimi krokami. Animacja Riot Games będzie miała premierę jesienią na Netflixie!

Animacja osadzona w świecie League of Legends coraz bliżej! Arcane, bo tak będzie nazywać się ta produkcja, będzie można zobaczyć już tej jesieni na platformie Netflix. Wraz z zapowiedzią dostaliśmy także krótki fragment serii.

Premiera zapowiadana była już dość dawno temu, a stało się to w październiku 2019 roku w ramach dziesięciolecia League of Legends. Już wtedy mogliśmy obejrzeć dwuminutowy trailer tej animacji, który narobił apetytu wszystkim fanom gry.

Dowiedzieliśmy się wówczas, że produkcja ujrzy światło dzienne w 2020 roku. Rzeczywistość zweryfikowała jednak plany Riot Games, ponieważ pogarszająca się sytuacja pandemiczna uniemożliwiła wydanie Arcane w tym czasie. Z oświadczenia Grega „Ghostcrawlera” Streeta, lidera zespołu kreatywnego rozwoju, dowiedzieliśmy się, że ograniczenia spowodowane przez COVID-19 nie pozwoliły zespołowi dokończyć wszystkich prac na czas.

Już jesienią na Netflixie!

Teraz jednak podano nową datę, ale nie została ona ujawniona przez Riot. O nadchodzącej premierze dowiedzieliśmy się z profilu twitterowego Netflix Geeked, który odpowiada za zapowiadanie nowości na platformie. Oprócz informacji o tym, że produkcja ujrzy światło dzienne tej jesieni, mogliśmy też obejrzeć krótką zapowiedź.

Ostatnio informowaliśmy też o tym, że Riot Games może pracować nad rozszerzeniem świata związanego z LoL-em o inne tytuły. Jeden z użytkowników reddita zauważył, że na podstronie o nowych stanowiskach pracy w Riocie pojawiła się oferta na podjęcie się posady „Global Head of Live Action TV” oraz „Global Head of Live Action Film”. Może to oznaczać, że firma szykuje coś więcej niż tylko „Arcane”. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym miejscu.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Świąteczne porażki polskich formacji CS:GO na arenie międzynarodowej

Jak to często w światowym CS-ie bywa, święto czy nie święto – grać trzeba. Swoją pracę do wykonania miały dziś MAD DOG'S PACT oraz x-kom AGO, ale obie...