Riot Games zamierza w najbliższych miesiącach postawić mocniej na esport w swojej głównej produkcji mobilnej. Na specjalnej konferencji prasowej, która miała miejsce dzień przed startem Mid-Season Invitational 2021firma oficjalnie zapowiedziała, że jeszcze w tym roku LoL: Wild Rift doczeka się pierwszego globalnego turnieju.

"Wierzymy, że gry mobilne pomogą zmienić esport"

Potwierdził to sam Leo Faria, Global Head of Esports w League of Legends: Wild Rift. Podczas konferencji prasowej zdradził on, że mistrzostwa świata planowane są na koniec bieżącego roku, zaś poprzedzić je ma seria turniejów kwalifikacyjnych. Niestety, na ten moment nie poznaliśmy szczegółów nadchodzącej imprezy, ale twórcy gry potwierdzili, że ujawnią więcej informacji w "najbliższej przyszłości".

Naprawdę wierzymy, że gry mobilne pomogą zmienić przyszłość esportu – powiedział z kolei John Heedham, Global Head of Esports w Riot Games. – Dlatego chcemy zakończyć rok 2021 w Wild Rift pierwszym w historii turniejem globalnym. Chociaż nie ustaliliśmy jeszcze wszystkich szczegółów, to mogę potwierdzić, że Riot jest zaangażowany w zorganizowanie globalnego wydarzenia w League of Legends: Wild Rift w czwartym kwartale roku dodał.

Pierwsze turnieje odbędą się już w czerwcu

Oprócz wielkiego turnieju podsumowującego rok 2021 Riot Games planuje także zorganizować serię różnych regionalnych zmagań esportowych na całym świecie. Tu zdradzono nieco więcej, gdyż potwierdzono, że pierwsze z nich odbędą się już w czerwcu. Większość turniejów planowana jest natomiast na okres letni. Co istotne, zwycięzcy wspomnianych imprez również otrzymają zaproszenie na globalny turniej LoL: Wild Rift.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że regionalne turnieje organizowane przez Riot nie będą nowością w mobilnej wersji League of Legends. Już w pierwszym kwartale bieżącego roku, a więc zaledwie kilka miesięcy po oficjalnej premierze Wild Rift, mogliśmy śledzić m.in. imprezy z cyklu Southeast Asia Icon Series 2021. Jak wytłumaczył Leo Faria, były one jednak jedynie przedsmakiem tego, co czekać ma nas w najbliższych miesiącach.