Niewykluczone, że po kilku miesiącach przerwy Krzysztof "Kackos" Kubziakowski powróci na hiszpańską scenę League of Legends. Według ostatnich plotek polski toplaner miałby bowiem zasilić szeregi akademii MAD Lions, która po słabym wiosennym splicie zamierza nieco przemodelować swój skład.

Kackos znowu w Hiszpanii?

Według redaktorów serwisu Dot Esports pomóc w poprawie sytuacji MAD Lions Madrid ma właśnie Kackos, który w przeszłości rywalizował już w LVP SuperLidze – najpierw barwach eMonkeyz, a potem pod banderą Cream Realu Betis. Z tą drugą ekipą udało mu się nawet stanąć na najniższym stopniu podium letniego splitu w 2020 roku. Niemniej pod koniec roku Kubziakowski wrócił do ojczyzny, gdzie związał się z K1CK. Ten ruch pozwolił mu sięgnąć po wicemistrzostwo Ultraligi oraz po raz pierwszy w karierze wystąpić na głównym turnieju European Masters, gdzie jednak ani on, ani jego koledzy nie odnieśli większych sukcesów.

Niewykluczone, że polski toplaner o te ponownie postara się w Hiszpanii, gdzie miałby zastąpić Toniego "Sacre" Sabalicia. Co prawda przy obsadzaniu wakatu na górnej alei stołeczni włodarze brali pod uwagę także kandydaturę reprezentanta Betisu, Antonio "Rubi0o" Cruza Clavela, niemniej finalnie ich wybór miał paść na Kackosa. Co więcej, jak możemy wyczytać na łamach Dot Esports, przenosiny Polaka do akademii popularnych Lwów miały zostać już sfinalizowane, co oznaczałoby, że tylko kwestią czasu jest ich oficjalnie potwierdzenie przez którąś ze stron.

Posiłki z LEC-a

Na tym zresztą roszady w szeregach MAD Lions Madrid mają się nie skończyć, bo z pozycją supporta ma pożegnać się Luis "Aesenar" Calderón. Na jego miejsce ekipa z Madrytu zamierza ściągnąć Tore "Tore" Hoela Eilertsena, co byłoby dość zaskakujące, bo 21-letni Norweg ostatnie pięć splitów spędził w League of Legends European Championship w barwach Splyce i EXCEL ESPORTS, więc transfer do LVP SLO byłby dla niego krokiem wstecz. Z drugiej strony angaż tak mocnego nazwiska byłby dowodem na to, że włodarzom MAD Lions naprawdę zależy na tym, by jak najszybciej zapomnieć o fatalnej wiosennej odsłonie krajowych rozgrywek, którą ich podopieczni zakończyli dopiero na 7. miejscu.

Jeżeli plotki potwierdzą się, skład MAD Lions Madrid będzie wyglądać tak:

Krzysztof "Kackos" Kubziakowski
Alexander "Alexx" Österlind
Jonas "knighter" Bryder
Victor "Flakked" Lirola
Tore "Tore" Hoel Eilertsen