W sieci pojawił się nowy raport finansowy Electronic Arts. Dotyczy on okresu od 1 kwietnia 2020 roku do 31 marca roku bieżącego. Jak możemy w nim wyczytać – spółka osiągnęła w tym okresie przychody sięgające 5,63 miliarda dolarów. Ponadto wynik ten jest o prawie 100 milionów lepszy niż ten uzyskany przed rokiem. Bardzo duży udział w tej kwocie miały mikropłatności i abonamenty, które odpowiadały za 3/4 wszystkich przychodów EA.

FIFA i Apex Legends z dużymi wzrostami

Jeśli chodzi o konkretne gry, to tu zdecydowanie wyróżniają się trzy serie. Przede wszystkim świetnie wyniki cały czas osiąga FIFA, po której ostatnią część sięgnęło ponad 25 milionów osób na świecie. Co istotne, znacząco wzrosła także liczba użytkowników trybu FIFA Ultimate Team. W omawianym okresie swoich sił spróbowało w nim aż 16% osób więcej niż przed rokiem.

Bardzo dobrze radzi sobie także Apex Legends. Gra od EA może pochwalić się średnio 12 milionami graczy w każdym tygodniu. Twórcy spodziewają się zresztą kolejnych wzrostów, gdyż na najbliższe miesiące planowana jest premiera mobilnej wersji Apex Legends. Poza tym doskonałe wyniki dalej notuje The Sims 4. Grę zakupiono już ponad 36 milionów razy.

"Rekordowy rok EA"

Nasze zespoły wykonały niesamowitą pracę w ciągu ostatniego roku, aby zapewnić graczom jak najlepsze wrażenia w tym bardzo trudnym dla wszystkich okresie – skomentował wyniki finansowe Andrew Wilson, dyrektor generalny Electronic Arts. – Dzięki ogromnemu zaangażowaniu stworzyliśmy rekordowy rok dla EA. Teraz chcemy jeszcze przyśpieszyć, a to dzięki udostępnieniu naszych franczyz na większą liczbę platform i obszarów geograficznych podsumował.