STS
fot. Riot Games/Zhang Lintaol

ShowMaker: RNG zasługuje na miano faworyta, ale to my wygramy MSI

Fazę grupową Mid-Season Invitational 2021 mamy już za sobą. Wczoraj zamknęły ją spotkania w zbiorze C, w którym mierzyły się ze sobą DWG KIA, Cloud9, DetonatioN FocusMe oraz Gillete Infinity. Ekipa z Korei była zdecydowanym faworytem do wyjścia z tej grupy na pierwszym miejscu i tak też się stało. Nie znaczy to jednak, że przeprawa była ta dla niej łatwa. DK przegrało mecz z reprezentantami League Championship Series 2021, a gry z drużyną z League of Legends Japan League były zdecydowanie zbyt wyrównane i nerwowe.

O chwiejnych występach swojego zespołu wypowiedział się midlaner DWG, Heo „ShowMaker” Su w rozmowie z Cecilią dla Gamezo. Zawodnik przyznał, że we wczorajszych spotkaniach DK nie dało z siebie wszystkiego. – Cała nasza drużyna, w tym ja, nie grała najlepiej, dlatego też mieliśmy pewne nieporozumienia w grze. Myślę, że to jest powód, dla którego nie graliśmy dobrze i jest to coś, co będziemy musieli naprawić przed następnymi meczami – wyznał Koreańczyk w wywiadzie. W ostatniej grze ShowMaker zdecydował się wybrać Yasuo. Co stało za tym pickiem? – Grałem z wieloma Dianami w solo Q jako Yasuo i wydawało się to całkiem mocne, więc zwróciłem się z tym do mojego zespołu. Powiedziałem, że myślę, że to naprawdę mocna kompozycja. Trener zgodził się na to i chciał dzisiaj spróbować, dlatego wybraliśmy Yasuo – zdradził.

„Przepraszam, ale to my sięgniemy po trofeum”

Po bardzo mocnych występach Royal Never Give Up wiele osób zaczęło wskazywać na reprezentantów Chin, jako faworytów do wygrania turnieju. RNG rozegrało więcej gier niż DWG KIA, a mimo to nie przegrało ani jednej. Można się kłócić, jeśli chodzi o siłę obu grup. Fakty jednak są takie, że ekipa z League of Legends Pro League pozostaje jedyną, która na MSI jest niepokonana.

ShowMakera wcale nie dziwi to, że RNG stało się podczas fazy grupowej faworytem do zdobycia tego tytułu. Wielu graczy wskazało właśnie Chińczyków, jako najsilniejsze ugrupowanie na świecie. – Po pierwsze myślę, że zasługują na miano faworyta, który zdobędzie ten tytuł. Nie widzę w nich zbyt wielu słabych punktów i mają bardzo dobrze wypracowane wszystkie fundamenty gry. Uważam, że to dlatego wielu zawodników może twierdzić, że RNG to jedna z lepszych drużyn na tym turnieju. Przepraszam, ale to my sięgniemy po trofeum – skwitował Koreańczyk.

W jednym ze spotkań Li „Xiaohu” Yuan-Hao zamienił się z Yuanem „Cryin” Cheng-Weiem miejscami i zagrał na środkowej alei. ShowMaker wyraził nadzieję, że przyjdzie mu się zmierzyć z nim na swojej linii. – Myślę, że i tak to Cryin będzie grał na midzie. Mam jednak nadzieję, że spotkam tam Xiaohu – dodał.

20-latek odniósł się także do poziomu solo Q na europejskim serwerze, na którym gra od momentu przybycia do Islandii. Jego zdaniem rozgrywka w EUW bywa momentami bardzo trudna i często spotyka się z komicznymi sytuacjami w swoich meczach. Jakimi konkretnie? Midlaner wybrał dyplomatyczne podejście. – Czuję, że jeśli zacznę o tym mówić, może to zabrzmieć negatywnie, dlatego staram się nie komentować w tej sprawie – tłumaczył.

MSI wraca już w ten piątek. Etap Rumble Stage zainauguruje właśnie spotkanie między DWG KIA oraz Royal Never Give Up. Kto okaże się silniejszy? Mecz ten może być zapowiedzią tego, co nas czeka w finale całego turnieju. Wszystkie spotkania w ramach MSI 2021 możecie obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji Mid-Season Invitational zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru.

 

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Re

Kolejna zmiana w TPT. REVxD oficjalnie opuszcza zespół

Tarczyński Protein Team na scenie CS:GO obecny jest zaledwie od trzech miesięcy, ale mimo to ekipie tej doszło już do dwóch zmian kadrowych. Druga z n...