Już niedługo rozpoczną się europejskie eliminacje do FIFAe Nations Cup 2021. Nim jednak rozbrzmi pierwszy gwizdek wypadałoby rozlosować grupy, w jakich drużyny narodowe ze Starego Kontynentu walczyć będą o awans na prestiżową imprezę. I tak owo losowanie miało miejsce właśnie dziś.

Dzięki temu swoich rywali poznała także Polska reprezentowana przez Damiana "damie" Augustyniaka z Tundry Esports oraz Damiana "natsu" Gajewskiego ze Śląska Wrocław. Na ich drodze do fazy pucharowej eliminacyjnego turnieju stanie chociażby kadra Anglii, której częścią jest Tom "Tom" Leese z Hashtag United, czyli obecna jedynka światowego rankingu PlayStation. Zresztą, to właśnie wyspiarze wydają się być teoretycznie najtrudniejszym rywalem Polaków, aczkolwiek nie wolno także lekceważyć mocnych Izraelczyków. Tak czy inaczej, Biało-Czerwoni mają spore szanse na to, by dostać się do rozgrywanych w drabince podwójnej eliminacji play-offów, bo spośród siedmiu ekip z ich grupy taki awans uzyskają aż cztery.

Z kolei w zbiorze A umieszczona została broniąca zdobytego dwa lata temu mistrzowskiego tytułu Francja, przed którą prawdopodobnie trudne boje ze Szwedami w osobie Olivera "OliBoliego7" Uttgrena z Mkers i Olle "Ollelito" Arbina z Ninjas in Pyjamas. Przy okazji warto będzie śledzić też wydarzenia w grupie D, bo to właśnie tam ulokowano reprezentację Niemiec. A należy pamiętać, że jednym z jej członków jest Dylan "DullenMIKE" Neuhausen z Nomen Est Omen, czyli lider prowadzonego przez FIFA.gg rankingu graczy Xboxa.

Podział na grupy eliminacji FIFAe Nations Cup:

Grupa A Grupa B
Francja Norwegia Finlandia Hiszpania
Słowacja Szwajcaria Holandia Irlandia
Szwecja Turcja Portugalia Rosja
Ukraina Węgry Szkocja Włochy
Grupa C Grupa D
Anglia Belgia Bułgaria Czechy
Chorwacja Estonia Irlandia Północna Luksemburg
Islandia Izrael Malta Niemcy
Polska Rumunia

Europejskie eliminacje do FIFAe Nations Cup 2021 rozegrane zostaną między 20 a 23 maja, zaś ostatecznie awans uzyska jedenaście najlepszych drużyn. Owa jedenastka dołączy do znanej już trzynastki pozostałych ekip narodowych, które 20-22 przybędą do Kopenhagi, by wziąć udział w FIFAe Nations Cup 2021.