Od startu VALORANT Masters Reykjavík 2021 dzielą nas już niespełna dwa tygodnie, przyszła więc pora, by poznać wszystkich uczestników nadchodzącej imprezy. Jeszcze do wczoraj wolny pozostawał co prawda jeden bilet, ale to już nieaktualne, bo w nocy poznaliśmy jego zdobywcę.

Zawodnicy Agüero najlepsi

Ostatnia przepustka przewidziana była dla Ameryki Łacińskiej, w której zmagania rozpoczęły się 27 kwietnia. Najpierw uczestnicy rywalizowali z podziałem na dwie grupy – południową oraz północną. Grupami nietypowymi, bo finalnie nagradzani byli tylko zwycięzcy każdej z nich. To właśnie oni mieli otrzymać szansę na występ w finale, podczas gdy pozostałe sześć ekip miało zadowolić się odleglejszymi lokatami, premiowanymi wyłącznie niewielką liczbą punktów VALORANT Champions Tour.

Koniec końców awans do decydującego spotkania zapewniły sobie Gillete Infinity oraz KRÜ Esports, czyli organizacja piłkarza Manchesteru City i reprezentacji Argentyny, Sergio Agüero. Niemniej po wczorajszym meczu więcej powodów do zadowolenia mają ci drudzy, którzy nie dali swoim rywalom żadnych szans. Roberto "Mazino" Rivas i spółka tylko na Bind okazali się słabi od rywali, ogrywając ich jednak na Haven, Ascent oraz Split. Szczególnie potyczka na ostatniej mapie była pokazem siły KRÜ, które rozgromiło Infinity aż 13:1 i tym samym przypieczętowało swój triumf wynikiem 3:1.

Lista uczestników VALORANT Masters Reykjavík 2021:

Crazy Raccoon Fnatic KRÜ Esports Team Liquid
NUTURN Gaming Sentinels Sharks Esports Version1
Team Vikings X10 Esports

VALORANT Masters Reykjavík 2021 odbędzie się między 24 a 30 maja i będzie pierwszym tak znaczącym lanem, który zorganizowany zostanie na scenie VALORANTA.