Ivan "Johnta" Shevtsov niezbyt nacieszył się bezrobociem. Zaledwie dwa dni po rozstaniu z FPX doświadczony ukraiński szkoleniowiec został bowiem zaprezentowany jako nowy głównodowodzący Teamu Heretics. Tym samym hiszpańska organizacja rozpoczęła przebudowę, o której plotkuje się już od dawna.

Przez lata Shevtsov budował siłę swojego nazwiska na scenie Counter-Strike'a, gdzie współpracował m.in. z FlipSid3 Tactics oraz HellRaisers. Niemniej pod koniec ubiegłego roku przeniósł się on do VALORANTA, obejmując wówczas stery w FPX, które pod jego wodzą dotarło do półfinału starokontynentalnych odsłon VALORANT First Strike oraz VALORANT Masters. Niedawno jednak jego podopieczni mocno zawiedli i z finałami drugiego etapu VALORANT Challengers pożegnali się już w fazie grupowej, przez co ominie ich impreza finałowa na Islandii. Krótko po tym Ukrainiec ogłosił publicznie, że kończy swoją przygodę z dotychczasowym pracodawcą.

Od teraz będzie on jednak odpowiedzialny za wyniki Heretics, zastępując na stanowisku Tanishqa "Tanizhqa" Sabharwala, który wcześniej doprowadził ekipę do triumfu na First Strike oraz wicemistrzostwa zawodów Masters. Niemniej to dopiero początek prawdopodobnie o wiele większej przebudowy, bo według ostatnich plotek już wkrótce zespół opuszczą również Žygimantas "nukkye" Chmieliauskas i Auni "AvovA" Chahade, którzy mają kontynuować swoje kariery w G2 Esports. W odwrotnym kierunku mieliby natomiast powędrować Patryk "paTiTek" Fabrowski i Ardis "ardiis" Svarenieks, aczkolwiek na ewentualne potwierdzenie tych rewelacji musimy jeszcze nieco poczekać.

Skład Teamu Heretics prezentuje się obecnie następująco:

  • Christian „loWel” Garcia Antoran
  • Melih „pAura” Karaduran
  • Žygimantas „nukkye” Chmieliauskas
  • Auni „AvovA” Chahade
  • Ivan "Johnta" Shevtsov – trener