Już tylko nieco ponad tydzień pozostał do momentu, gdy dziesięć czołowych formacji VALORANTA z całego globu pojawi się na Islandii, by tam wziąć udział w VALORANT Masters Reykjavík 2021. Zostało więc niewiele czasu, toteż nic dziwnego, że organizatorzy uchylili nam nieco rąbka tajemnicy. Zaprezentowali bowiem pary, w jakich mierzyć się ze sobą będą poszczególni uczestnicy.

Fnatic podejmie podopiecznych Agüero

Impreza zacznie się od pierwszej rundy drabinki wygranych, w której w akcji zobaczymy m.in. Fnatic. Inauguracyjnym rywalem przedstawicieli Starego Kontynentu będzie KRÜ Esports, czyli organizacja piłkarza Manchesteru City i reprezentacji Argentyny, Sergio Agüero. Na tym samym etapie do gry przystąpi też Version1 z Ameryki Północnej, które podejmie japońskie Crazy Raccoon. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zarówno podczas tego spotkania, jak i całego turnieju ekipa zza oceanu nie będzie mogła skorzystać z pomocy Maxima "wippiego" Shepeleva, który nie uzyskał wizy. W związku z tym miejsce Rosjanina jako zmiennik zajmie pozostający ostatnio bez stałego zatrudnienia Jamal "jammyz" Bangash.

A potem przyjdzie pora na rundę numer dwa. To właśnie w niej zaprezentuje się nam chociażby Team Liquid, czyli zwycięzca niedawnych eliminacji EMEA. Adil "ScreaM" Benrlitom i jego koledzy przygodę z imprezą zaczną od potyczki ze zwycięzcą wspomnianego wcześniej meczu pomiędzy V1 a Szalonymi Szopami. Z kolei na rozstrzygnięcie spotkania Fnatic z KRÜ czekać będą Sentinels, czyli zespół wspierany przez wypożyczonego z Cloud9 Tysona "TenZa" Ngo. Równolegle na serwerze zameldują się także dwie drużyny z Brazylii, Team Vikings i Sharks Esports, które zmierzą się odpowiednio z X10 Esports oraz NUTURN Gaming.

Pary pierwszych dwóch rund play-offów VALORANT Masters:


1. runda drabinki wygranych
vs vs
Fnatic KRÜ Esports Version1 Crazy Raccoon

2. runda drabinki wygranych
vs vs
Sentinels Fnatic/KRÜ Team Liquid V1/Raccoon
vs vs
Team Vikings X10 Esports Sharks Esports NUTURN Gaming

VALORANT Masters Reykjavík 2021 odbędzie się między 24 a 30 maja. Będzie pierwszym tak znaczącym lanem, który zorganizowany zostanie na scenie VALORANTA.