Znamy już nowy skład sekcji League of Legends w Illuminar Gaming. Formacja ta przeszła prawdziwą przebudowę i w nowym kolejnym splicie Alior Bank Ultraligi zobaczymy ją w zupełnie nowej odsłonie. Drużyna wymieniła nie tylko wszystkich zawodników, ale także sztab szkoleniowy.

IHG pożegnało swoją dywizję LoL-a 1 maja, tuż po zakończeniu zmagań na EU Masters. To mogło oznaczać wielkie zmiany, a Head of Esports Fryderyk "Veggie" Kozioł zapowiadał prace nad nowym line-upem. Przypomnijmy, że poprzedni split w Ultralidze był dla organizacji bardzo udany. Illuminar zakończyło rozgrywki na trzecim miejscu. Zaprezentowała się też bardzo solidnie na EU Masters w starciu z najlepszymi ekipami całej Europy.

Kto będzie grać w Illuminar Gaming?

Przejdźmy zatem do najnowszego składu, jaki będzie reprezentować IHG w League of Legends. Na górnej alei zagra Kamil "LeQu" Rosik. W lesie zobaczymy natomiast Krystaina "chrisa" Dobrzańskiego. Na środkowej alei Mateusza „Czajka” Czajkę zastąpi Tomasz "Eścik" Skwarczyński, który powraca do Polski z EGN Esports. Dolna linia należeć będzie do duetu Dominika "Zamulka" Bieli oraz Kamila "xCharma" Lincharda.

Dodatkowo wiemy także, że do składu powróci trener Bartłomiej "VoV" Ryl, który współpracował już przy tworzeniu drużyny LoLa w Illuminar Gaming. W komunikacie drużyny możemy przeczytać jego przemyślenia, na temat powrotu do IHG. - Z Illuminar jestem związany sentymentalnie, dlatego szczególnie cieszę się z powrotu do tej organizacji. Zbudowaliśmy skład, który chciałem poprowadzić w Ultralidze już w poprzednim splicie, ale dopiero teraz Illuminar dało nam tę możliwość. Zawodnicy są bardzo zdeterminowani i mają potencjał, żeby rywalizować na najwyższym poziomie. To będzie HIT - przekonuje nowy szkoleniowiec. Asystentem trenera będzie natomiast Dawid "dawer" Pątko.

Na temat wyboru zawodników wypowiedziała się osoba bezpośrednio odpowiedzialna za dywizję LoLa, czyli sam Veggie. - Dziś prezentujemy nowy skład LoLa w Illuminar! W off seasonie zastanawiałem się razem z VoVem nad wolnymi graczami i postanowiliśmy ściągnąć ponownie do Ultraligi topowych graczy, którzy grali w całej Europie: Włochy, Portugalia czy Belgia. W najbliższym czasie całą drużyną zjedzie się do ESPOT na bootcamp przygotowawczy przed kolejnym sezonem Ultraligi - podkreśla Head of Esports w IHG.

Tak prezentuje się skład League of Legends Illuminar Gaming:

  • Kamil "LeQu" Rosik
  • Krystian "chris" Dobrzański
  • Tomasz "Eścik" Skwarczyński
  • Dominik "ZAMULEK" Biela
  • Kamil "xCharm" Linchard
  • Bartłomiej "VoV" Ryl – trener
  • Dawid "dawer" Pątko – analityk