Już dziś rozpoczynają się europejskie eliminacje do Mistrzostw Świata FIFAe Nations Cup 2021. Weźmie w nich udział reprezentacja Polski FIFA 21, którą w zmaganiach na wirtualnych murawach reprezentować będą Damian "damie" Augustyniak z Tundry Esports oraz Damian "natsu" Gajewski, który na co dzień gra w Śląsku Wrocław.

Terminarz i rywale reprezentacji Polski

Polacy trafili do grupy C, gdzie przyjdzie im się zmierzyć z takimi ekipami, jak: Anglia, Belgia, Izrael, Estonia, Islandia oraz Chorwacja. To właśnie z ostatnią z wymienionych reprezentacji biało-czerwoni zmierzą się już dziś o godzinie 17:00. Następnie damie oraz natsu będą musieli uporać się z Izraelczykami, Belgami oraz Estończykami.

Kolejne zmagania przewidziano na jutro. W piątek czekają nas dwa spotkania. Najpierw Polacy zagrają z Islandczykami, a na sam koniec przewidziano mecz z Anglią. Co istotne, to właśnie ostatni pojedynek wzbudzić powinien najwięcej emocji. W kadrze Wyspiarzy zobaczymy bowiem tak uzdolnionych zawodników, jak: Tom "Tom" Leese z Hashtag United oraz Donovan "Tekkz" Hunt, który na co dzień reprezentuję ekipę Fnatic.

Harmonogram spotkań reprezentacji Polski FIFA 21:

  • Polska – Chorwacja 20/05 – 17:00
  • Polska – Izrael 20/05 – 18:00
  • Polska – Belgia 20/05 – 19:00
  • Polska – Estonia 20/05– 20:00
  • Polska – Islandia 21/05 – 17:00
  • Polska – Anglia 21/05 – 18:00

Grupy w eliminacjach do FIFAe Nations Cup 2021

W tym miejscu warto wspomnieć również o sytuacji w innych grupach. Przede wszystkim bardzo interesująco wygląda sytuacja w zbiorze A, gdzie zobaczymy obrońców mistrzowskiego tytułu – Francuzów. Poza tym w tej grupie znajdują się również Szwedzi, których reprezentować będą Oliver „OliBoliego7” Uttgren czy Olle „Ollelito” Arbin. Ciekawe powinno być również w grupie D, gdzie swoje umiejętności pokaże nam Dylan "DullenMIKE" Neuhausen, lider rankingu prowadzonego przez FIFA.gg na konsoli Xbox.

Grupa A Grupa B
Francja Norwegia Finlandia Hiszpania
Słowacja Szwajcaria Holandia Irlandia
Szwecja Turcja Portugalia Rosja
Ukraina Węgry Szkocja Włochy
Grupa C Grupa D
Anglia Belgia Bułgaria Czechy
Chorwacja Estonia Irlandia Północna Luksemburg
Islandia Izrael Malta Niemcy
Polska Rumunia

Transmisja

Wszystkie mecze rozegrane przez reprezentację Polski w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata FIFAe Nations Cup 2021 będzie można obejrzeć na kanale Facebook – Łączy nas eFutbol. Pojedynki naszych zawodników skomentują Krzysztof "Mr.Cogito" Lenarczyk oraz Bartosz "bejott" Jakubowski. Z kolei transmisje i skróty najciekawszych spotkań z innych grup znajdziecie pod tym adresem. Przypominamy, że pierwsze dzisiejsze starcia zaplanowano już na godzinę 17:00.