Riot Games w końcu zabrało się za stworzenie profesjonalnej sceny esportowej w League of Legends: Wild Rift na Starym Kontynencie. Turniej inauguracyjny w Europie i regionie MENA będzie nosił nazwę Origin Series, a zapisy ruszyły już dzisiaj.

W wydarzeniu wezmą udział drużyny z Europy, krajów Wspólnoty Niepodległych Państw, Turcji, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Rywalizować będą one w comiesięcznych turniejach w okresie letnim, które zwieńczy wielki finał we wrześniu. Gracze mogą rejestrować się na pierwsze kwalifikacje od 20 maja do 1 czerwca. Wspomniane zmagania odbędą się w 5 i 6 czerwca.

Chętni muszą mieć ukończone 17. Dodatkowo każda drużyna musi składać się z co najmniej trzech osób mieszkających w wymienionych powyżej regionach. Ekipy będą mierzyć się w seriach BO3 w drabince podwójnej eliminacji. Finał zostanie zorganizowany w formie offline we wrześniu. Gra jest warta świeczki, ponieważ zwycięzcy zabiorą do domu część z puli nagród wynoszącej 300 000 euro.

Zespoły mogą zarejestrować się na oficjalnej stronie Origin Series. Tam już wkrótce na pewno będzie można też znaleźć więcej szczegółowych informacji na temat turnieju.