Kolejny Polak włącza się do walki o mistrzostwo czołowych hiszpańskich rozgrywek League of Legends. Kilka godzin temu informowaliśmy o dołączeniu Marcina "behave'a" Pawlaka do S2V Esports, a jeszcze dziś swój skład na letni split LVP Superliga ogłosiło m.in. MAD Lions Madrid, czyli akademia obecnych mistrzów League of Legends European Championship – MAD Lions. W składzie tym najbardziej interesującą personą dla kibiców z polski jest toplaner, bowiem na tej pozycji występować będzie Krzysztof "Kackos" Kubziakowski.

W zespole również m.in. były gracz EXCEL

Dla śledzących plotki transferowe na scenie LoL-a transfer ten nie jest większym zaskoczeniem, wszak już wcześniej o tym ruchu informował chociażby serwis Dot Esports. Tym razem jednak ogłoszenie wydała sama drużyna, więc o jakichkolwiek niejasnościach nie może być już mowy. I to nie tylko w kwestii górnej linii, ale też pozostałych członków zespołu, bo potwierdzono także m.in. dołączenie grającego wcześniej dla EXCEL ESPORTS Tore "Tore" Eilertsena.

Ponowna próba podboju Hiszpanii

W przeciwieństwie do Norwega jednak dla Kackosa gra na hiszpańskiej scenie nie będzie niczym nowym. W końcu o mistrzostwo Superligi Kackos walczył przez cały zeszły rok, reprezentując barwy x6tence oraz później Cream Realu Betis po przejęciu miejsca należącego właśnie do x6tence. Sięgając jeszcze dalej pamięcią możemy przypomnieć sobie jego przygodę z eMonkeyz, choć biorąc pod uwagę tylko wyniki, tego epizodu swojej kariery Kackos raczej nie wspomina dobrze. Po kilku miesiącach walki na polskiej scenie pod banderą K1CK Kubziakowski ponownie spróbuje podbić Półwysep Iberyjski. Czy tym razem mu się to uda – pokażą najbliższe miesiące.

Tak prezentuje się skład MAD Lions Madrid:

Krzysztof "Kackos" Kubziakowski
Alexander "Alexx" Österlind
Jonas "knighter" Bryder Jensen
Victor "Flakked" Lirola
Tore "Tore" Eilertsen

Oprócz Kackosa i behave'a na liście zawodników walczących o mistrzostwo LVP Superliga znajduje się również Bartłomiej "Fresskowy" Przewoźnik. On zdecydował się nie zmieniać barw klubowych i, jak już zaznaczył na Twitterze, nie może się doczekać, by na nowo zacząć scrimmować z kolegami z G2 Arctic. Czy jeszcze jakiś Polak znajdzie się w stawce? Szanse na to nie są spore, bo większość składów na letni split została już zaprezentowana. Tym bardziej że do startu letniej rundy dzieli nas tylko dziesięć dni – LVP Superliga 2021 Summer rozpocznie się już 31 maja.