Na chwilę obecną nie wiadomo, ile czasu pozostało do startu szóstego sezonu Alior Bank Ultraligi, ale znamy już składy niektórych z uczestników kolejnej edycji czołowych polskich rozgrywek League of Legends. Niedawno oficjalnie swoją wyjściową piątkę zaprezentowało Illuminar Gaming, dziś natomiast przyszła pora na K1CK. Wicemistrzowie poprzedniej odsłony mistrzostw Polski ogłosili, kto będzie reprezentował ich barwy i w podejściu do budowy składu doszło do jednej, znaczącej zmiany.

K1CK stawia na importy

Jak dotąd w barwach K1CK w Ultralidze mogliśmy oglądać tylko i wyłącznie Polaków, jednak w sezonie szóstym zobaczymy już mieszankę narodowościową. A dokładnie mieszankę polsko-bałkańską, bowiem oprócz trzech rodaków w głównym składzie zagrają również Toni "Sacre" Sabalić oraz Stefan "Stefan" Nikolić pochodzący kolejno z Chorwacji i Serbii. Pierwszego z nich mogą kojarzyć również widzowie czołowych europejskich rozgrywek, bowiem Sacre przez pewien czas walczył w League of Legends European Championship pod banderą SK Gaming. Ma też doświadczenie zdobyte na tureckiej oraz hiszpańskiej scenie. Stefana natomiast w czołowej europejskiej lidze nie mieliśmy okazji zobaczyć, jednak walczył on już na najwyższym szczeblu rozgrywek w Turcji oraz Rosji. Również na pozycji trenera zobaczymy osobę zza granicy, a mianowicie Emanuela "Emiego" Ursachiego.

Rdzeń drużyny zachowany

Pozostała trójka jest dobrze znana fanom K1CK – na środkowej linii w dalszym ciągu grać będzie Mateusz "Matislaw" Zagórski, natomiast dolną aleję zajmą Łukasz "Puki Style" Zygmunciak oraz Oskar "Raxxo" Bazydło. Dla dwóch pierwszych będzie to tym samym czwarty split z rzędu pod banderą właśnie tej formacji, bo ich debiut w K1CK miał miejsce jeszcze w sezonie trzecim Ultraligi. Wówczas też do drużyny dołączył Raxxo, jednak on w drugiej połowie zeszłego roku reprezentował barwy CR4ZY grającego w czołowej bałkańskiej lidze. Przed startem tego sezonu wrócił w rodzime strony i do znanej mu formacji, której powoli staje się ikonicznym zawodnikiem, jak Puki i Matislaw.

Tak prezentuje się skład K1CK na kolejny sezon Ultraligi:

Toni "Sacre" Sabalić
Stefan "Stefan" Nikolić
Mateusz "Matislaw" Zagórski
Łukasz "Puki Style" Zygmunciak
Oskar "Raxxo" Bazydło

Na koniec zapraszamy do obejrzenia krótkiego wideo, prezentującego nową dywizję LoL-a K1CK: