W czwartek dowiedzieliśmy się, że Wojciech "Tabasko" Kruza w najbliższych miesiącach będzie grał pod banderą greckiego WLGaming Esports. Jak się okazuje, nie będzie w wyjściowej piątce jedynym graczem z Polski – brązowi medaliści poprzedniego splitu Greek Legends League zakontraktowali również jego kompana z Illuminar Gaming, Kacpra "Czypsy'ego" Zaparuchę.

Nowy rozdział w karierze

To będzie trzeci split, w którym obaj zawodnicy będą występować w jednej drużynie. Duet ten po raz pierwszy mogliśmy oglądać w ramach czwartego sezonu Alior Bank Ultraligi, po raz ostatni natomiast w fazie grupowej European Masters 2021. Dla Czypsy'ego będzie to jednak zupełnie nowe wyzwanie. Nie dość, że po raz pierwszy od ponad półtora roku jego kompanem na dolnej linii nie będzie Adrian "Odi11" Kruk, to w dodatku będzie to jego pierwszy split poza polską sceną.

Mistrzowski tercet u boku Polaków

Pozostałą trójkę składu WLGaming Esports stanowią już wyłącznie zawodnicy z Grecji. Co więcej, każdy z nich w przeszłości reprezentował już barwy tej formacji, a jej botlaner, Nikos "Bananitoo" Fakis, gra pod banderą WLG nieprzerwanie od półtora roku. Do drużyny wracają natomiast Dimitris "IceBreaker" Chatzitsobanis oraz Paris "Paris" Outsis-Dimitriadis. Warto nadmienić, że ostatnie mistrzostwo WLGaming wywalczyło właśnie, gdy to trio grało razem. Czy uda się powtórzyć wyczyn sprzed roku z dwoma Polakami w składzie?

Skład WLGaming Esports na kolejny split GLL:

Dimitris "IceBreaker" Chatzitsobanis
Wojciech "Tabasko" Kruza
Paris "Paris" Outsis-Dimitriadis
Nikos "Bananitoo" Fakis
Kacper "Czypsy" Zaparucha