Jakub „Royal” Engel to jeden z graczy, którzy pod koniec 2020 roku sięgnęli jako Izako Boars po mistrzostwo Polski w Rainbow Six: Siege. Po tym sukcesie 19-latek nie zdecydował się jednak kontynuować swojej przygody z dotychczasowymi kolegami.

Zamiast tego ruszył na podbój europejskich aren i w marcu tego roku oficjalnie związał się z dopiero wchodzącym na scenę R6 SKADE. Celem zespołu, w którym znaleźli się też gracze ze Słowenii, Kanady, Francji i Włoch, był jak najlepszy występ w Nordic Championship 2021 i wywalczenie awansu do European Challenger League 2021. Oczekiwania były więc spore, ale ostatecznie nie udało się im sprostać. Dość powiedzieć, że Royal i spółka w trakcie ośmiu kolejek wygrali zaledwie dwukrotnie, przez co okupowali przedostatnią lokatę, wyprzedzając jedynie Exen Esports, które nadal czeka na pierwsze w sezonie zwycięstwo.

Tak niespodziewany obrót spraw skłonił Engela do ponownego rozpatrzenia i ostatecznie do opuszczenia składu po zaledwie dwóch miesiącach. – Po rozczarowującym sezonie w Nordic league postanowiłem odejść. Przede wszystkim chciałbym podziękować SKADE i moim kolegom z zespołu za tę fantastyczną podróż. Chociaż nie udało nam się rywalizować na oczekiwanym poziomie, nadal w was wierzę i życzę wam powodzenia. Dziękuję za uczynienie ze mnie nie tylko lepszego gracza, ale również lepszej osoby. Do zobaczenia wkrótce – przyznał polski zawodników w opublikowanym przez siebie oświadczeniu.