Druga seria rozgrywek z cyklu Dota Pro Circuit dobiegła końca, co oznacza, że znamy już wszystkich uczestników drugiego i jednocześnie ostatniego w tym roku Majora Doty 2. Kto więc ostatecznie pojawi się w Kijowie, by powalczyć o awans na The International 10?

Udział weźmie m.in. Team Secret

Na pewno pojawi się Team Secret, którego graczem jest Michał "Nisha" Jankowski. Jednakże Polak i jego koledzy niespodziewanie swoją przygodę z WePlay AniMajor zaczną już od turnieju o dziką kartę, w którym o awans do fazy grupowej walczyć będą m.in. z AS Monaco Gambit oraz triumfatorami poprzedniego Majora, Invictus Gaming. W sumie w tym etapie zawodów zobaczymy sześć drużyn, ale awans dalej uzyskają tylko dwie z nich. Miejsca na błędy nie będzie więc zbyt dużo, bo każdy z nich może być brzemienny w skutkach.

Na liście uczestników także Team Liquid czy Alliance

W kolejnych fazach zmagań do gry wejdą też m.in. Team Liquid, TNC Predator, Alliance oraz Virtus.pro. Ponadto w stolicy Ukrainy zamelduje się też południowoamerykańskie beastcoast, które mieliśmy oglądać już przy okazji ONE Esports Singapore Major 2021. Wówczas jednak na drodze peruwiańsko-boliwijskiego składu stanęły problemy związane z potencjalną groźbą zachorowania na COVID-19 przez jednego z graczy. Niemniej tym razem nic już nie powinno stanąć na przeszkodzie, by i ta formacja powalczyła o punkty DPC.

Lista uczestników WePlay AniMajor:


Faza pucharowa
Alliance Team Aster NoPing e-sports
Quincy Crew T1 Virtus.pro

Faza grupowa
beastcoast Evil Geniuses Team Liquid
PSG.LGD Team Spirit TNC Predator

Dzika karta
AS Monaco Gambit Execration Invictus Gaming
Team Nigma Team Secret ViCi Gaming

WePlay AniMajor rozpocznie się 4 czerwca. W sumie na imprezie tej pojawi się osiemnaście drużyn, które walczyć będą o łączną pulę nagród w wysokości 500 tysięcy dolarów oraz 2,7 tysiąca punktów DPC. Poza Secret w turnieju o dziką kartę zobaczymy m.in. Invictus Gaming oraz AS Monaco Gambit.