STS
fot. https://twitter.com/LoLPL

Znamy szczegóły i wygląd nowego Mundo. Jak prezentuje się odświeżony Szaleniec z Zaun?

Riot Games odsłoniło karty w kwestii najnowszego reworka bohatera w League of Legends. Znamy już wygląd oraz wszystkie umiejętności jednej z najstarszych postaci w grze, czyli Dr Mundo. Wygląda na to, że zgodnie z zapowiedziami twórcy zachowali najważniejsze elementy stylu rozgrywki. Jednocześnie dodali parę nowych rzeczy, w tym zupełnie nową pasywkę, która w pewnym sensie […]

Riot Games odsłoniło karty w kwestii najnowszego reworka bohatera w League of Legends. Znamy już wygląd oraz wszystkie umiejętności jednej z najstarszych postaci w grze, czyli Dr Mundo. Wygląda na to, że zgodnie z zapowiedziami twórcy zachowali najważniejsze elementy stylu rozgrywki. Jednocześnie dodali parę nowych rzeczy, w tym zupełnie nową pasywkę, która w pewnym sensie przypomina umiejętność pasywną Poppy.

Wszystkie informacje pojawiły się w mediach społecznościowych League of Legends. Najpierw uraczono nas nowym obrazem szalonego doktora, a następnie ujawniane były umiejętności oraz zmiany wyglądów skórek. Nowy Mundo przypomina starego pod względem koloru i wielkości, jednak wszystkie jego atrybuty zostały odświeżone. Odświeżony wygląd prezentuje się w ten sposób:

Nowe i stare umiejętności Dr Mundo

Co się zmienia natomiast w jego umiejętnościach? Niewiele, a jednocześnie całkiem dużo. Nowe skille będą bardzo przypominać te poprzednie. Nowości zaczynają się już w przy opisie pasywki. Dr Mundo będzie odporny na następny efekt unieruchamiający, który go trafi. W efekcie traci jednak swoje aktualne zdrowie. Dodatkowo upuszcza w pobliżu pojemnik z substancją chemiczną i jeśli ją zbierze, uleczy się za część maksymalnego zdrowia i zredukuje czas odnowienia umiejętności biernej. Wrogowie mogą też przejść po pojemniku, by go zniszczyć. Kolejną częścią pasywki jest też zwiększona regeneracja zdrowia, która będzie zależeć od maksymalnej liczby posiadanego życia.

Jeśli chodzi o Q, tutaj nie ma zbyt wielkiej filozofii. Postać nadal rzuca tasakiem, zadając wrogowi obrażenia magiczne zależne od jego aktualnego poziomu zdrowia i spowalniając go. Następna umiejętność przeszła dużą zmianę pod względem wizualnym. Mundo już nie roztacza wokół siebie okręgu ognia. Zamiast tego serwuje sobie kilkusekundowy elektrowstrząs, zadając ciągłe obrażenia magiczne pobliskim wrogom oraz zachowując część otrzymanych obrażeń w postaci szarego zdrowia. Potem zadaje pobliskim wrogom obrażenia magiczne i leczy swoje szare zdrowie, jeśli trafił wroga. Możemy powtórnie użyć „Wstrząsu Pikawy”, aby przerwać efekt działania.

Pod klawiszem E kryć się będą dwie rzeczy. Biernie bohater zyska premię do obrażeń od ataku zależną od jego brakującego zdrowia. Aktywna część natomiast to rzut medyczną torbą we wroga. Mundo zada przeciwnikowi obrażenia fizyczne zależne od swojego brakującego zdrowia. Jeśli cel zginie, zostanie odrzucony, zadając minimalne obrażenia wszystkim wrogom, przez których przeleci. Jego ult będzie w dużej mierze taki sam jak poprzednio. Bohater najpierw odzyska procent brakujących punktów życia, by potem przez długi czas leczyć się o pewien procent maksymalnego zdrowia. W tym samym momencie zyska też premię do prędkości ruchu i do obrażeń od ataku.

Nowy wygląd skórek

Wraz z aktualizacją wizualną otrzymamy także zupełnie odświeżone skiny do tej postaci. Na oficjalnym profilu League of Legends Polska można obejrzeć wszystkie wersje Dr Mundo w zupełnie nowej odsłonie.

Czy rework bohatera spełnia oczekiwania graczy? Z pewnością spełnia swoją funkcję – Szaleniec z Zaun zgodnie z obietnicami zachował swoje charakterystyczne umiejętności oraz chemiczno-toksyczny styl bycia.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
PDW Color

Kolejne karty odsłonięte. Color i Bruness elementami układanki PDW

Wczoraj powitaliśmy organizację, która zastąpi 7more7 Pompa Team w nadchodzącym sezonie Ultraligi. PDW – bowiem taką nazwę nosi nowopowstała marka – d...