Nowa organizacja na polskiej scenie League of Legends odsłania kolejne karty. Tym razem zaprezentowano nam strzelca i wspierającego formacji, którym będą Adrian "Odi11" Kruk oraz Jakub "kubYD" Grobelny. Dla młodego AD Carry będzie to trzeci z rzędu sezon w Alior Bank Ultralidze, bowiem poprzednie dwa spędził on w szeregach Illuminar Gaming. kubYD natomiast wraca do nas z cypryjskiego Anorthosis Famagusta.

Czajek i Odi11 ponownie w jednym zespole

Dla Odiego11 to pierwsza zmiana barw od czasu zostania częścią IHG. To miało miejsce pod koniec 2019 roku, kiedy to Kruk zaczął reprezentować akademię drużyny spod szyldu Oka. W niej występował przez prawie pół roku, aż do maja zeszłego roku. To wtedy został on premiowany awansem do podstawowego składu, z którym dwukrotnie wystąpił w play-offach nadwiślańskich rozgrywek najwyższego szczebla, aczkolwiek tylko raz zakwalifikował się do European Masters. To miało miejsce minionej wiosny.

Po decyzji o kompletnej przebudowie IHG strzelec pozostał bez organizacji, jednak jak widać ten stan rzeczy nie utrzymał się zbyt długo. Odi11 dołącza bowiem do PDW, organizacji, która zajęła miejsce 7more7 Pompa Teamu w Ultralidze. Zresztą nie jest on jedynym byłym zawodnikiem Illuminar, który zdecydował się na taki krok. Pierwszym z ogłoszonych graczy Adriana "Zeturala" Dziadkowca był przecież Mateusz "Czajek" Czajka, czyli jeszcze do niedawna midlaner IHG.

kubYD powraca do Ultraligi

W roli wspierającego w składzie PDW zobaczymy natomiast kubYDa. Polak powraca do Ultraligi po całkiem udanej przygodzie z Anorthosis Famagustą. Razem z ANO zdobył tytuł mistrza Greek Legends League i zaliczył występ w wiosennej edycji EU Masters. Tam niestety cypryjska organizacja odpadła bardzo szybko, bo już w fazie grupowej. Teraz jednak zawodnik powraca do nas, by dołączyć do kompletnego już składu PDW.

Aktualny skład PDW na szósty sezon Ultraligi:

Sebastian "Color" Czyżyk
Bruno "Bruness" Freund
Mateusz „Czajek” Czajka
Adrian "Odi11" Kruk
Jakub "kubYD" Grobelny
Adrian „Zetural” Dziadkowiec
Marek „MenQ” Dziemian

Szósty sezon Alior Bank Ultraligi rozpocznie się już 8 czerwca o godzinie 17:00. Harmonogram rozgrywek nie jest jeszcze znany.