Znamy już pełen skład organizacji Gentlemen’s Gaming na nadchodzący 6. sezon Ultraligi. Formacja postawiła tym razem na miks doświadczenia oraz świeżej krwi. Nie brakuje nazwisk dobrze znanych wszystkim fanom polskiego League of Legends.

Trenerem głównym zespołu zostanie Patryk “Tuksiarz” Ewertowski. Będzie on współpracował z trójką młodszych szkoleniowców. U jego boku staną Jakub “QBC” Patera w roli asystenta oraz Dawid “Dywan1na” Zieliński i Filip “Zientek” Ziętara jako analitycy.

A jak prezentuje się skład? Na górnej alejce organizację będzie reprezentował Petr "Bobista" Fojtík, który do niedawna występował jeszcze w barwach MnM Gaming. W lesie zagra natomiast Szymon “Ben3k” Przygoński, czyli weteran polskiej Ultraligi, którego w poprzednim sezonie widzieliśmy pod szyldem Komil and Friends. Za środkową alejkę odpowiedzialny będzie znany wszystkim Marcin “Bucu” Świech, który jeszcze do niedawna grał w Romulea eSport. Na dolnej linii ponownie zobaczymy Eimantasa “Yashiro” Šniukasa, a w roli wspierającego występować będzie Luca “Crow” Nucci, który w marcu pożegnał się z Teamem DeftFox. Mamy więc do czynienia z mieszanką znanych i doświadczonych zawodników oraz dwóch debiutantów.

"Stać nas na walkę o topowe miejsca w Ultralidze"

Parę słów o nowym składzie miał do powiedzenia nowy trener główny. – Nasz roster na nadchodzący split jest bardzo obiecujący. Myślę, że wszyscy mamy do udowodnienia, że stać nas na walkę o topowe miejsca w Ultralidze. Ten zespół, to gracze, którzy zawsze byli silnymi punktami swoich poprzednich zespołów, jednak mimo tego nie udawało im się zaspokoić głodu osiągania wysokich miejsc – przekonuje Tuksiarz. – Jesteśmy bardzo zdeterminowani, żeby przenieść organizację na wyższy poziom i pokazać, że Gentelmani to nie jest kandydat do dolnych miejsc tabeli. Zakładamy, że na spokojnie uda nam się wejść do playoffów, a w samych playoffach zdecydowanie interesuje nas EU Masters. To jest nasz plan minimum – dodaje.

Gracze także są optymistyczni w stosunku do utworzonego zespołu. W komunikacie Gentlemen’s Gaming wypowiadał się m.in. Ben3k. – Roster posiada spory potencjał oraz cieszę się, że mogę współpracować z ludźmi zza granicy. Widzę potencjał już po pierwszych scrimach. Plan minimum to oczywiście playoffy, aczkolwiek przy odpowiednim zgraniu i komunikacji – będziemy mogli zawalczyć o top 4 na koniec splitu – twierdzi zawodnik. Z drugiej strony Bucu jest zdeterminowany, by zszokować rywali w nadchodzącym sezonie. – Mam wielkie nadzieje związane z tym składem. Uważam, że jeżeli każdy z nas zagra na swoim poziomie, to damy radę zaskoczyć w Ultralidze i każdy będzie w szoku. Dla mnie plan minimum w tym sezonie to top4, nic więcej się nie liczy – mówi midlaner.

Petr „Bobista” Fojtík
Szymon „Ben3k” Przygoński
Marcin „Bucu” Świech
Eimantas „Yashiro” Šniukas
Luca „Crow” Nucci
Patryk „Tuksiarz” Ewertowski