W połowie maja w sieci pojawił się raport od Electronic Arts, z którego dowiedzieliśmy się o przychodach tej firmy za rok finansowy 2020/2021. Teraz z kolei analityk branżowy Daniel Ahmad upublicznił inne ciekawe statystyki, dzięki którym poznaliśmy zarobki EA z trybu Ultimate Team.

Tryb Ultimate Team coraz bardziej opłacalny

Już na wstępie warto podkreślić, że przychody podane przez angielskiego badacza nie dotyczą jedynie gier z serii FIFA. Tryb Ultimate Team posiada bowiem swoje odpowiedniki również w produkcjach takich, jak NHL oraz Madden NFL. Z udostępnionego raportu wynika, że te trzy gry przyniosły Electronic Arts ponad 1,6 miliarda przychodów netto w roku finansowym 2020/2021. Dla porównania warto dodać, że w poprzednim okresie było to 1,49 miliarda dolarów. Z kolei w roku finansowym 2018/2019 przychody netto w EA wyniosły 1,37 miliarda dolarów.

Inne mikrotransakcje i abonamenty

W raporcie wyczytać można również, że tryby Ultimate Team dostarczyły Electronic Arts aż 29% całkowitych przychodów netto w ostatnim roku finansowym. Z kolei wpływy ze wszystkich mikrotransakcji i abonamentów przekroczyły w omawianym okresie kwotę czterech miliardów dolarów. Stanowi to aż 3/4 całości przychodów tego wydawcy.

Na koniec warto dodać, że dokładną wysokość wpływów za rok 2020/2021 poznaliśmy dzięki corocznemu raportowi Form 10-K, który zawiera kompleksowe podsumowanie wyników finansowych firmy. Według obowiązującego w USA prawa największe przedsiębiorstwa muszą złożyć taki dokument przed Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd. Cały raport dostępny jest w tym miejscu.