Po blisko dwutygodniowej przerwie powraca PLE.GG: VALORANT Nations Circuit. Sześć najlepszych ekip fazy zasadniczej przez trzy kolejne dni rywalizować będzie w ramach fazy pucharowej o mistrzowski tytuł oraz główną nagrodę w wysokości 12,5 tysiąca złotych.

Polsko-czeskie starcia w ćwierćfinale

Już dziś w akcji zobaczymy dwóch przedstawicieli rodzimej sceny. Jako pierwsze na serwerze zamelduje się Illuminar Gaming, które w ćwierćfinale zmierzy się z Czechami z eSuby. W poprzednim etapie Polacy ograli swoich najbliższych rywali wynikiem 2:0, aczkolwiek na obu mapach stoczyli naprawdę ciężkie boje i prawdopodobnie również dziś o zwycięstwo nie będzie wcale łatwo. Trudne zadanie czeka także na reprezentantów XPG Invicty. Polska ekipa dopiero co dokonała podwójnej roszady, angażując Patryka "plastRa" Bartoszka i Michała "DXtRa" Wiencka, którzy nie mieli zbyt wiele czasu na przygotowania. A przecież na drodze Feniksów stanie Team Sampi, który otarł się o finisz w czołowej dwójce, ale na ostatniej prostej stracił punkty, przez co ominął go bezpośredni awans do półfinału.

Murowani faworyci

W półfinale już teraz znajduje się natomiast trzecia drużyna z Polski, MAD DOG'S PACT. Piotr „YouBreak” Chodoła i spółka w trakcie fazy zasadniczej nie mieli sobie równych i z zaledwie jedną porażką na koncie zajęli pierwsze miejsce. Niezależnie więc od tego, czy przyjdzie im zagrać z eSubą, czy też z Illuminar, to właśnie oni uchodzić będą za faworytów. Taką łatkę przypiąć można również HEET. Węgierski skład, którego członkiem jest znany ze sceny CS:GO Bence "DeadFox" Böröcz, jako jedyny dotychczas pokonał PACT i zapewne chętnie zrobi to znowu w finale. Ale najpierw będzie musiał się do tego finału dostać, w czym przeszkodzić mu spróbują Sampi lub też Invicta.

Harmonogram fazy pucharowej PLE.GG: VALORANT Nations Circuit:

4 czerwca
18:00 Illuminar Gaming vs eSuba BO3
21:00 Team Sampi vs XPG Invicta BO3
5 czerwca
18:00 MAD DOG'S PACT vs iHG/eSuba BO3
21:00 HEET vs Sampi/Invicta BO3
6 czerwca
18:00 wielki finał BO5

Wszystkie mecze PLE.GG: VALORANT Nations Circuit wraz z polskim komentarzem oglądać można na oficjalnym kanale Polskiej Ligi Esportowej na Twitchu.