Dziś rusza druga odsłona LVP Rising Series, co oznacza, że europejskie formacje VALORANTA ponownie będą miały okazję powalczyć o punkty kluczowe w kontekście awansu na nadchodzący turniej finałowy. Co znaczące, do owej walki stanie też dziesięciu naszych rodaków.

Acend w pogoni za play-offami

Dwóch z nich zobaczymy właśnie we wtorek. Mowa tutaj o Patryku "starxo" Kopczyńskim i Aleksandrze "zeeku" Zygmuncie, dwóch reprezentantach Acend, których ekipa zainauguruje zmagania w grupie A. Przed naszymi rodakami potyczka z LastNightLeftovers, czyli miksem złożonym z trzech Szwedów i dwóch Finów, który podobnie jak zespół Polaków przebrnął przez niedawne europejskie eliminacje. Co oczywiste, to podopieczni Laurynasa "Nbs-a" Kisieliusa przystąpią do tego spotkania jako faworyci, aczkolwiek niezależnie od tego, jaki wynik, osiągną, możemy mieć pewność, że dziś zobaczymy ich w akcji jeszcze co najmniej raz.

Wszystko dlatego, że we wtorek rozegrane zostaną wszystkie mecze grupy A. Przypomnijmy, że aby osiągnąć cel, jakim jest awans do fazy pucharowej, należy wygrać dwa starcia, podczas gdy dwie porażki równoznaczne są z eliminacją. Tym samym spośród czterech drużyn zebranych w pierwszym zbiorze tylko dwie pozostaną w grze. O ten przywilej, poza wspomnianym już Acend i LastNightLeftovers, powalczą również międzynarodowe składy Wave Esports oraz Teamu Finest. A sprawa jest o tyle skomplikowana, że wszystkie pojedynki rozgrywane będą w systemie BO1, co pozostawia naprawdę niewiele miejsca na potencjalne błędy.

Wtorkowy harmonogram LVP Rising Series:

8 czerwca
17:00 Acend vs LastNightLeftovers BO1
18:00 Wave Esports vs Team Finest BO1
19:00 mecz wygranych grupy A BO1
20:00 mecz przegranych grupy A BO1
21:00 decydujący mecz grupy A BO1

Wszystkie mecze wraz z hiszpańskim komentarzem oglądać będzie można pod tym adresem. Druga odsłona LVP Rising Series potrwa do 18 czerwca, a jej uczestnicy poza łączną pulą nagród w wysokości 5 tysięcy euro walczyć będą też o rankingowe punkty, które przesądzą o tym, kto pojawi się na zawodach finałowych, gdzie do wygrania będzie już 20 tysięcy euro.