Kolejnych dwóch naszych rodaków zapewniło sobie awans do play-offów drugiej odsłony LVP Rising Series w VALORANTA. Wczoraj do Aleksandara "zeeka" Zygmunta i Patryka "starxo" Kopczyńskiego dołączyli bowiem Maks "kamyk" Rychlewski oraz Dawid "Filu" Czarnecki, reprezentanci Movistar Riders.

Walka do ostatnich chwil

A łatwo zdecydowanie nie było, bo zespół dwóch Polaków swoją przygodę z fazą grupową zaczął od porażki z Portugalczykami z SAW. Były to jednak tylko złe miłego początki, bo potem, mając już nóż na gardle, gracze Movistar Riders bezlitośnie rozprawili się z TOOOLS eSports, gromiąc swoich rywali aż 13:0! Dzięki temu ponownie mieli oni okazję mierzyć się z Joao „KILLDREAMEM” Ferreirą i jego kolegami. Co więcej, udało im się odegrać za wcześniejszą przegraną, bo tym razem to oni byli górą wynikiem 13:11. Dzięki temu MR finiszowało na drugim miejscu w grupie B. Istotne w tym wszystkim jest to, że spory wkład w ten awans mieli nasi rodacy, którzy pod względem statystycznym byli najlepszymi członkami zespołu.

Promocję do fazy pucharowej zapewnił sobie także Cream Real Betis. Formacja z Andaluzji jako jedyna wczoraj ani razu nie doznała goryczy porażki, gładko wygrywając oba swoje mecze. Najpierw ekipa byłego reprezentanta Hiszpanii w Overwatchu, Jose Antonio "BromaSa" Ramosa, 13:4 pokonała TOOOLS, by następnie, tracąc zaledwie jedną rundę więcej, pokonać również SAW. Dzięki temu to właśnie Betis zakończył grupowe zmagania jako lider zbioru B. Z kolei pokonani przez Los Verdiblancos rywale musieli przełknąć gorzką pigułkę i pogodzić się z tym, że już swojego bilansu w drugiej odsłonie LVP Rising Series nie poprawią.

Tabela i wyniki grupy B LVP Rising Series:

# Drużyna Bilans spotkań Bilans rund +/- rundy Punkty
1. Cream Real Betis 2 – 0 26 – 9 +17 6
2. Movistar Riders 2 – 1 36 – 24 +12 6
3. SAW 1 – 2 29 – 36 -7 3
4. TOOOLS eSports 0 – 2 4 – 26 -22 0

17:00 Cream Real Betis 13:4 TOOOLS eSports Bind
18:00 SAW 13:10 Movistar Riders Ascent
19:00 Cream Real Betis 13:5 SAW Bind
20:00 TOOOLS eSports 0:13 Movistar Riders Ascent
21:00 SAW 11:13 Movistar Riders Bind

Pora na kolejnych Polaków

To jeszcze nie koniec emocji związanych z występami nadwiślańskich graczy VALORANTA, bo dziś przed szansą na awans stanie aż sześciu z nich! W akcji zobaczymy m.in. Michała "MOLSIEGO" Łąckiego, który wraz ze swoimi kolegami z Vodafone Giants zainauguruje rywalizację w grupie C spotkaniem z Litwinami z GRAZHtAS. Godzinę później na serwerze zamelduje się także w pełni polski skład pod banderą Teamu Queso. Pierwszym rywalem Kamila "krytyqa" Dudka i spółki będzie zespół z Europy Wschodniej, SUPRMODE. Warto też wspomnieć, że możliwe jest, iż w którejś z późniejszych rund zmagań nasi rodacy natrafią na siebie.

Harmonogram grupy C LVP Rising Series:

10 czerwca
17:00 Vodafone Giants vs GRAZHtAS BO1
18:00 Team Queso vs SUPRMODE BO1
19:00 mecz wygranych grupy C BO1
20:00 mecz przegranych grupy C BO1
21:00 decydujący mecz grupy C BO1

Wszystkie mecze wraz z hiszpańskim komentarzem oglądać będzie można pod tym adresem. Druga odsłona LVP Rising Series potrwa do 18 czerwca, a jej uczestnicy poza łączną pulą nagród w wysokości 5 tysięcy euro walczyć będą też o rankingowe punkty, które przesądzą o tym, kto pojawi się na zawodach finałowych, gdzie do wygrania będzie już 20 tysięcy euro.