To już pewne – w fazie pucharowej drugiej odsłony LVP Rising Series w VALORANTA nie zobaczymy wszystkich naszych rodaków. W czwartek wyłamała się bowiem polska piątka z Teamu Queso, która nie zdołała wygrać ani jednego grupowego spotkania.

Nie wszyscy Polacy szczęśliwi

Kamil "krytyqa" Dudek i jego koledzy zmagania w zbiorze C zaczęli od starcia z przedstawicielami sceny CIS, SUPRMODE. I bardzo długo to oni prowadzili grę, dzięki czemu pierwszą połowę, spędzoną w ataku, skończyli z korzystnym dla siebie wynikiem 7:5. Niestety, po przejściu do obrony podopieczni hiszpańskiej organizacji nie spisywali się już tak dobrze i ostatecznie polegli 11:13. Porażka przydarzyła im się również później, w meczu z Litwinami z GRAZHtAS. I ponownie piętą achillesową reprezentantów Queso okazała się defensywa, przez którą ostatecznie zajęli ostatnie miejsce w grupie i na pewno nie zobaczymy ich w fazie pucharowej.

W tej pojawi się natomiast Michał "MOLSI" Łącki. 24-latek kilka tygodni temu zasilił szeregi Vodafone Giants i z pewnością miał spore oczekiwania względem występu podczas LVP Rising Series. Oczekiwania, którym na razie udało się sprostać, bo były gracz Entropiq i jego nowi koledzy przeszli przez pierwszy etap suchą stopą, wygrywając wszystkie swoje mecze. W międzyczasie wyższość Gigantów musiały uznać zarówno GRAZHtAS, jak i SUPRMODE, do czego rękę dobrymi występami przyłożył również sam MOLSI. Osiągnął on rating 1,16, co było trzecim najlepszym wynikiem w całej drużynie. Lepiej wypadli Johan "Meddo" Lundborg i Adolfo "Fit1nho" Gallego.

Tabela i wyniki grupy C LVP Rising Series:

# Drużyna Bilans spotkań Bilans rund +/- rundy Punkty
1. Vodafone Giants 2 – 0 26 – 14 +12 6
2. SUPRMODE 2 – 1 35 – 31 +4 6
3. GRAZHtAS 1 – 2 25 – 35 -10 3
4. Team Queso 0 – 2 20 – 26 -6 0

17:00 Vodafone Giants 13:4 GRAZHtAS Icebox
18:00 Team Queso 11:13 SUPRMODE Breeze
19:00 Vodafone Giants 13:9 SUPRMODE Split
20:00 GRAZHtAS 13:9 Team Queso Bind
21:00 SUPRMODE 13:7 GRAZHtAS Haven

Grupowe ostatki

Przed nami ostatni już dzień fazy grupowej, podczas którego zapadną końcowe rozstrzygnięcia w grupie D. Tym razem jednak nie zobaczymy w akcji żadnego z Polaków. Zamiast tego do gry przystąpią m.in. hiszpański skład 19esports, w którym znajdziemy trzech byłych graczy Counter-Strike'a, a także Mario "PoPiFresHa" Gonzáleza, który w przeszłości reprezentował Hiszpanię na scenie Overwatcha. Ponadto o dwa ostatnie miejsca w play-offach powalczą też Bułgarzy z Teamu DeftFox oraz dwa międzynarodowe zespoły – UCAM Esports Club i mające miksowy charakter King's Gambit. W gruncie rzeczy jednak czwarty zbiór wydaje się być najsłabiej obsadzonym i jednocześnie najmniej interesującym.

Harmonogram grupy D LVP Rising Series:

11 czerwca
17:00 19esports vs King's Gambit BO1
18:00 UCAM Esports Club vs Team DeftFox BO1
19:00 mecz wygranych grupy D BO1
20:00 mecz przegranych grupy D BO1
21:00 decydujący mecz grupy D BO1

Wszystkie mecze wraz z hiszpańskim komentarzem oglądać będzie można pod tym adresem. Druga odsłona LVP Rising Series potrwa do 18 czerwca, a jej uczestnicy poza łączną pulą nagród w wysokości 5 tysięcy euro walczyć będą też o rankingowe punkty, które przesądzą o tym, kto pojawi się na zawodach finałowych, gdzie do wygrania będzie już 20 tysięcy euro.