Ostatni sezon Dota Pro Circuit był zdecydowanie krótszy niż poprzednie i ograniczył się do zaledwie dwóch Majorów. Te jednak już za nami, co oznacza, że poznaliśmy pierwszą dwunastkę, która na pewno w sierpniu pojawi się w Szwecji, by powalczyć o mistrzowską paterę The International.

Secret przeciętne, ale z awansem

W tym gronie nie zabrakło Teamu Secret, którego graczem na co dzień jest Michał "Nisha" Jankowski. Polak i jego koledzy wypadli co prawda zaskakująco przeciętnie, szczególnie w drugim etapie zmagań. Najpierw rozczarowali podczas DreamLeague Season 15, a potem jako jedni z pierwszych odpadli z WePlay AniMajor 2021. Niemniej triumf w 14. odsłonie DreamLeague oraz finisz w czołowej czwórce ONE Esports Singapore Major 2021 wystarczyły, by ekipa Nishy mogła cieszyć się z awansu. Aczkolwiek warto nadmienić, że sezon 2021 zakończyła ona dopiero na ósmym miejscu, co nigdy jeszcze w całej historii DPC się jej nie zdarzyło.

Finaliści TI 9 poniżej oczekiwań

Ponadto na liście znalazły się również PSG.LDG oraz Invictus Gaming, czyli triumfatorzy obu tegorocznych Majorów. Co warte wspomnienia, dla tej drugiej formacji będzie to powrót na TI po dłuższej przerwie, bo ominął ją turniej rozgrywany w 2019 roku. Spore będzie też grono debiutantów, bo po raz pierwszy na mistrzostwach świata w Dotę 2 pojawią się Team Aster, beastcoast, Thunder Predator, T1 oraz Quincy Crew. Z drugiej strony awansu na podstawie rankingu nie wywalczyły OG oraz Team Liquid, czyli odpowiednio mistrz i wicemistrz ostatniego The International. Ekipy te szczęścia będą musiały szukać podczas ruszających pod koniec czerwca eliminacjach.

Lista uczestników The International 10:

Alliance Team Aster beastcoast Evil Geniuses
Invictus Gaming PSG.LGD Quincy Crew Team Secret
T1 Thunder Predator ViCi Gaming Virtus.pro
el. Ameryka Północna el. Ameryka Południowa el. Europa Zachodnia el. Europa Wschodnia
el. Chiny el. Azja Poł.-Wsch.

The International 10 rozegrane zostanie między 5 a 15 sierpnia w Sztokholmie. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 40 018 195 dolarów, co jest najwyższym wynikiem w całej historii organizowanych przez Valve imprez.