Trzech naszych rodaków pozostaje w grze o końcowy triumf w drugiej odsłonie LVP Rising Series w VALORANTA. Swoje ćwierćfinałowe mecze wygrały bowiem Acend, którego członkami są Patryk "starxo" Kopczyński i Aleksander "zeek" Zygmunt, oraz Vodafone Giants, czyli zespół Michała "MOLSIEGO" Łąckiego.

Było pięciu Polaków, zostało trzech

Jako pierwsi na serwerze zameldowali się zeek i starxo, którzy w teorii natrafili na stosunkowo mało wymagającego rywala. Na drodze Acend stanął bowiem Team DeftFox, czyli bułgarski skład, który rzutem na taśmę zajął drugie miejsce w grupie D. Czy w praktyce faktycznie było tak łatwo, jak można się było spodziewać? Cóż... tak. Ekipa dwóch Polaków od początku do końca kontrolowała przebieg potyczki i na obu rozegranych mapach, którymi były Haven i Bind, oddała Lisom zaledwie trzynaście rund. Spora w tym zasługa Zygmunta, czyli autora aż 36 eliminacji. To jednak nie on był najskuteczniejszy, bo o jedenaście fragów więcej ustrzelił gwiazdor międzynarodowej formacji, Mehmet Yağız "cNed" İpek.

W drugim wtorkowym meczu naprzeciwko siebie stanęły wspomniane już Giants oraz Movistar Riders, drużyna Maksa „kamyka” Rychlewskiego i Dawida „Fila” Czarneckiego. Jednakże w tym wypadku do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były aż trzy mapy. Co prawda lepiej wystartowali MOLSI i spółka, którzy na Ascent wygrali 13:7, ale kamyk, Filu i ich koledzy odpowiedzieli na Split, wydzierając rywalom triumf po dogrywce. Niemniej na Iceboksie znowu rządzili Giganci. Ekipa Łąckiego tym razem rozgromiła oponentów 13:5 i tym samym zamknęła całe starcie wynikiem 2:1. A jak wypadli nasi rodacy? Cóż, w gruncie rzeczy przeciętnie, bo głównymi autorami tego widowiska byli inni.

Komplet wtorkowych wyników prezentuje się następująco:

15 czerwca
17:00 Acend 2:0 Team DeftFox Haven 13:7
Bind 13:6
19:30 Vodafone Giants 2:1 Movistar Riders Ascent 13:7
Split 12:14
Icebox 13:5

Tym samym Acend i Vodafone Giants zmierzą się ze sobą 17 czerwca w ramach półfinałów. Dziś natomiast przed nami kolejne mecze ćwierćfinałowe – o 17:00 Cream Real Betis zagra z SUPRMODE, a dwie i pół godziny później 19esports podejmie Team Finest. Wszystkie mecze wraz z hiszpańskim komentarzem oglądać będzie można pod tym adresem. Druga odsłona LVP Rising Series potrwa do 18 czerwca, a jej uczestnicy poza łączną pulą nagród w wysokości 5 tysięcy euro walczyć będą też o rankingowe punkty, które przesądzą o tym, kto pojawi się na zawodach finałowych, gdzie do wygrania będzie już 20 tysięcy euro.