Gdy na scenę wchodzi taka organizacja, jak OG, to ma się prawo oczekiwać, że przynajmniej włączy się ona do walki o czołowe lokaty. W VALORANCIE nic takiego nie miało jednak miejsca, wobec czego już w maju włodarze zdecydowali się na gruntowną przebudowę, żegnając wówczas aż trzech dotychczasowych członków zespołu.

Słabe początki i kadrowa rewolucja

Przypomnijmy, że OG w grę Riot Games zainwestowało w połowie lutego, mając spore nadzieje na sukces. Nadzieje, jak się okazało, płonne, bo reprezentanci ekipy nie sprostali wyzwaniu i w pierwszym etapie VALORANT Champions Tour 2021 nie byli nawet blisko awansu na zawody Masters. Co prawda dwukrotnie odpadali oni na teoretycznie ostatniej prostej, bo od celu dzielił ich zaledwie jeden mecz, ale problem w tym, że ze każdym razem doznawali oni druzgocącej porażki. Głowami za te i inne niepowodzenia zapłacili Dylan "aKm" Bignet, Théo "OniBy" Tarlier oraz Dragan "elllement" Milanović, których już w drużynie nie zobaczymy. Kcyadrową rewolucję przetrwali natomiast Kevin "TviQ" Lindström i Benjamin "uNKOE" Chevasson.

Idzie nowe

I to właśnie wokół dwóch związanych w przeszłości z Overwatchem graczy budowany ma być nowy zespół. Zespół, w którym nadal oglądać będziemy Harry'ego "DPS-a" MacGilla, bo ten w okresie pełnienia roli zmiennika spisywał się na tyle dobrze, że zaproponowano mu stały angaż. Ponadto szansę na to, by wypłynąć na szerokie wody, otrzymali Nikita "trexx" Cherednichenko oraz Tomas "Destrian" Linikas, czyli dwaj nastoletni przedstawiciele Europy Wschodniej. Rosjanin ostatnio związany był z Teamem Singularity, podczas gdy Litwin grywał w miksie honk wraz z Mikołajem "Mickebwoyem" Chojnackim.

Do zmiany doszło też na stanowisku trenera. Na ten moment nie wiadomo, jaka przyszłość czeka dotychczasowego szkoleniowca, Juliena "daemoNa" Ducrosa, ale wiemy za to, że od teraz za wyniki OG odpowiedzialny będzie Tanishq "Tanizhq" Sabharwal, który doprowadził Team Heretics do triumfu w VALORANT First Strike oraz wicemistrzostwa VALORANT Masters. – Czuję, że ten skład, w którym znajdziemy zarówno doświadczonych graczy, jak i młode talenty, może daleko zajść podczas trzeciego etapu VCT i, mam nadzieję, zakwalifikować się na zawody Masters w Berlinie – nie krył swoich aspiracji Brytyjczyk.

Skład dywizji VALORANTA w OG prezentuje się następująco:

  • Kevyn "TviQ" Lindström
  • Benjamin "uNKOE" Chevasson
  • Harry "DPS" MacGill
  • Nikita "trexx" Cherednichenko
  • Tomas "Destrian" Linikas
  • Tanishq "Tanizhq" Sabharwal – trener