Już wkrótce będziemy mieli okazję oglądać pierwszą edycję Twitch Rivals x Riot Games Summer Rumble. W turnieju zmierzy się 10 ekip, które składają się z twórców z całej Europy. Reprezentacje będą się mierzyć w trzech tytułach Riot Games: League of Legends, VALORANT oraz Teamfight Tactics. Dzisiaj dowiedzieliśmy się już oficjalnie, kto będzie występować w barwach naszego kraju. Selekcjonerem i kapitanem ekipy jest Mikołaj "Silv4n" Sinacki.

Jak wyglądają reprezentacje?

We flagowej produkcji Riotu będziemy mogli obejrzeć śmietankę polskich streamerów i twórców. League of Legends to najstarszy i najpopularniejszy tytuł deweloperów. Kto więc będzie nas reprezentować w Summer Rumble? Na rozpadlinie przywoływaczy zobaczymy takie nazwiska jak: Damian "Nervarien" Ziaja, Jakub "Kubon" Turewicz, Patryk "Snoower" Grąbka, Krzysztof "ArQuel" Sauć oraz Remigiusz "Overpow" Pusch. To nie tylko znane i lubiane twarze na polskiej scenie LoL-a. W zespole stworzonym przez Silv4na widzimy też ogromne doświadczenie na zbierane profesjonalnej scenie. Z pewnością to nie jest przypadek, lecz ambicja i przemyślana decyzja naszego selekcjonera.

Nie inaczej jest też w przypadku VALORANTA. W najnowszej grze spod szyldu Riot Games będziemy kibicować także sprawdzonej ekipie. Do dobycia broni zostali wezwani Jakub "Lothar" Szygulski, Damian "Nsane" Łuciów, Mateusz "emelejt' Beczkowiak, Daniel "yaotzin." Roczniak oraz Krystian „Terp” Terpiński. To też spora kumulacja doświadczenia. Tutaj w oczy rzuca się także spory dobór komentatorów. Jedno jest pewne – o poziom wiedzy oraz komunikacji naszego zespołu nie będziemy się musieli martwić.

 Jeśli chodzi o drużynę w Teamfight Tactis, startujemy z bardzo mocnym składem. W Summer Rumble zawalczą Wojciech "simply wojtek" Cetner, Maciej "Kezman" Gramacki, Alan “Vicer” Mikołajczyk oraz Bartłomiej „Zbrojson” Zbroja. Potencjał tych graczy jest ogromny, ponieważ wszyscy już rywalizowali na najwyższych poziomach rozgrywki na profesjonalnej scenie i challengerze. To jest zdecydowanie zespół, który ma szansę podbić Europę.

Twitch Rivals x Riot Games Summer Rumble startuje już 22 czerwca i potrwa do 24 czerwca. Śledźcie przebieg turnieju na jego oficjalnym kanale.