Już dziś poznamy triumfatorów drugiej odsłony LVP Rising Series w VALORANTA. Co ważne, szansę na końcowy triumf ma dwóch naszych rodaków – Patryk "starxo" Kopczyński oraz Aleksander "zeek" Zygmunt, czyli reprezentanci Acend.

Acend nie daje szans Giants

Polski duet jak dotychczas pozostaje niepokonany, a przecież ma za sobą już cztery mecze. Ostatnie zwycięstwo wpadło na jego konto wczoraj, gdy w półfinale rozprawił się on z Vodafone Giants. I określenie "rozprawił się" jest tutaj w pełni zasadne, bo Michał "MOLSI" Łącki i spółka wyglądali zdecydowanie słabiej niż Acend i przegrali wynikiem 0:2. Spora w tym zasługa zeeka i starxo, którzy serwer opuszczali mając na koncie odpowiednio 36 oraz 34 eliminacje, dzięki czemu byli zdecydowanie najskuteczniejszymi uczestnikami czwartkowej potyczki. Po drugiej stronie barykady nieco rozczarował natomiast MOLSI, bo ten mógł się pochwalić zaledwie 19 fragami ustrzelonymi podczas dwóch starć.

W drugim wczorajszym meczu naprzeciwko siebie stanęły SUPRMODE oraz Team Finest. I w tym wypadku do rozstrzygnięcia zwycięzcy potrzebne były aż trzy mapy, z czego dwie były niezwykle wyrównane. Mowa tutaj o Haven i Iceboksie, które rozstrzygnięte zostały dopiero po dogrywkach. Za pierwszym razem górą byli podopieczni izraelskiej organizacji, jednakże podczas drugiego overtime'u lepsi okazali się gracze z Europy Wschodniej. A warto pamiętać, że ci wcześniej gładko zatriumfowali na Splicie, dzięki czemu zamknęli całe spotkanie, triumfując 2:1. Gwiazdą tej potyczki był Alexander "mizuN" Katok, który aż 64-krotnie eliminował swoich rywali.

Komplet czwartkowych wyników prezentuje się następująco:

17 czerwca
17:00 Acend 2:0 Vodafone Giants Bind 13:10
Icebox 13:4
19:30 SUPRMODE 2:1 Team Finest Haven 12:14
Split 13:7
Icebox 15:13

Pora poznać nowych mistrzów

Wobec tego do rozegrania został już tylko wielki finał, który odbędzie się dziś o godzinie 20:00 i rozegrany zostanie w systemie BO3. Naprzeciwko siebie staną wówczas SUPRMODE oraz zdecydowany faworyt, czyli Acend. A o co w ogóle walczyć będą uczestnicy tego meczu? Cóż, jego zwycięzca zgarnie nie tylko nagrodę pieniężną w postaci 2 tysięcy euro, ale ponadto otrzyma również 2640 punktów. Punktów, które na koniec sezonu przesądzą o tym, kto zgarnie osiem przepustek na finały cyklu LVP Rising Series, gdzie do wygrania będzie już 20 tysięcy euro. Oznacza to, że ewentualny sukces może znacznie przybliżyć starxo i zeeka do udziału w prestiżowej imprezie.

Spotkanie pomiędzy Acend a SUPRMODE wraz z hiszpańskim komentarzem oglądać będzie można pod tym adresem.