Przez cały czas trwania drugiej odsłony LVP Rising Series w VALORANTA nie było ekipy, która przeciwstawiłaby się Acend. W związku z tym zespół Patryka "starxo" Kopczyńskiego i Aleksandra "zeeka" Zygmunta zatriumfował w piątkowym wielkim finale rozgrywek.

Acend wygrywa i wysuwa się na czoło rankingu

W nim naprzeciwko drużyny dwóch Polaków stanęło SUPRMODE z Europy Wschodniej. Faworyt tej potyczki był oczywisty, aczkolwiek niektórzy mogli mieć nadzieję, że niżej notowany z uczestników meczu przynajmniej spróbuje postawić jakikolwiek opór. Nic takiego nie miało jednak miejsca – zarówno na Ascent, jak i na Bind to Acend było stroną wyraźnie dominującą i w sumie oddało rywalom zaledwie dziewięć rund. Spora w tym zasługa Mehmeta Yağıza "cNeda" İpeka, czyli autora aż 41 eliminacji. Turek był dziś bezwzględny i raz po raz masakrował zespół z regionu CIS. Niemniej nie jest to żadne zaskoczenie, bo 19-latek od dawna jest główną siłą napędową Fioletowych.

Dzięki dzisiejszemu triumfowi zeek, starxo i spółka zgarnęli główną nagrodę w postaci dwóch tysięcy euro, ale nie tylko. Na ich konto wpadło bowiem również 2640 punktów rankingowych, dzięki którym wysunęli się oni na czoło cyklu LVP Rising Series. Owe punkty będą miały kluczowe znaczenie, bo po rozegraniu wszystkich czterech etapów poznamy osiem formacji, które pojawią się na finałach rozgrywek. A te zapewnią swoim uczestnikom zmagania o znacznie większą stawkę, bo ich łączna pula wyniesie 20 tysięcy euro. Do owej imprezy jednak nadal daleka droga – wcześniej, bo na przełomie lipca i sierpnia odbędzie się trzecia odsłona zmagań.

Końcowa klasyfikacja LVP Rising Series 2 prezentuje się następująco:

1. Acend 2 000 € 2 640 pkt
2 SUPRMODE 1 000 € 1 920 pkt
3-4. Team Finest, Vodafone Giants 500 € 1 320 pkt
5-8. 19esports, Cream Real Betis, Team DeftFox, Movistar Riders 250 € 840 pkt
9-12. GRAZHtAS, LastNightLeftovers, SAW, UCAM Esports Club 600 pkt
13-16. King's Gambit, Team Queso, TOOOLS eSports, Wave Esports 480 pkt