Jak już wiemy, wiosenne finały BLAST Premier 2021 padły łupem Gambit Esports. Ekipa spod znaku czerwonej gwiazdy w niedzielnym wielkim finale pokonała wynikiem 2:0 Natus Vincere, nic więc dziwnego, że to właśnie jeden z jej członków nagrodzony został tytułem MVP całego turnieju.

Nagroda ta padła łupem najbardziej doświadczonego członka drużyny, Abaya "Hobbita" Khassenova. 27-letni Kazach ma za sobą fantastyczny turniej, w którego trakcie na każdej z map był mocnym i – co ważniejsze – pewnym punktem swojego zespołu. Triumfator Majora z 2017 roku ani razu nie zszedł poniżej ratingu 1,11, a najczęściej znacznie go przewyższał, przy tym aż sześciokrotnie przebijając barierę 20 zdobytych fragów. Zresztą, pochwały Khassenovi należą się przede wszystkim za ogromną wszechstronność, dzięki której wielokrotnie ratował swoją drużynę z najtrudniejszych sytuacji. Z tego też powodu nie przodował on w żadnej z bardziej znaczących statystyk, ale w wielu z nich notował jedne z wyższych wyników. To wszystko dało łączny rating 1,21 – większy osiągnęli tylko jego klubowy kolega, Dmitry "sh1ro" Sokolov, oraz Kristian "k0nfig" Wienecke z Complexity Gaming.

Dla Hobbita jest to trzecie w karierze oraz drugie w tym roku wyróżnienie tego typu. W przeszłości był on już wybierany najbardziej wartościowym graczem podczas DreamHack ZOWIE Open Winter 2016 oraz EPIC CIS League.