Ponad dwa miesiące minęły od premiery Gwen na oficjalnych serwerach w League of Legends. W międzyczasie esportowa społeczność MOBY żyła między innymi Mid-Season Invitational czy też startem letnich rozgrywek na całym świecie. Poza tym, sama Gwen czy też Viego mieli skomplikowane wejście do profesjonalnych zmagań, dlatego m.in. temat nowego czempiona w LoL-u długo był odsuwany na bok. Wygląda jednak na to, że poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat Akshana, nowego strzelca na środkową alejkę.

Szczegóły te nie są potwierdzone – to zaledwie przecieki portalu Dexerto. Jego dziennikarze zapewniają jednak, że informacje pochodzą z pewnego źródła. Wiemy już, że w grze nieuchronnie zbliża się wydarzenie o nazwie Ruination, które polega na przejmowaniu świata przez Zniszczonego Króla. Przeciwstawiają się temu Strażnicy Światła, czyli postaci takie jak Lucian i Senna. Akshan (chociaż nazwa nie jest potwierdzona, pochodzi ona z przecieków Wild Rifta) ma być kolejnym z nich.

Nowy bohater w LoL-u. Co wiemy o Akshanie?

Co natomiast wiemy o samym bohaterze? Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, ten ma być strzelcem, który jednocześnie będzie mógł być wybierany przez midlanerów. – Kiedy Lucian, Corki czy Tristana były wybierane na środkową alejkę, żadne z nich nie zostało stworzone pod tę alejkę. Czuliśmy, że marksman skonstruowany pod mida byłby unikatowym wyborem w całym zbiorze bohaterów, a jednocześnie byłby ciekawą opcją dla graczy na co dzień wybierających asasynów i skirmisherów – mówił pracownik Riot Games.

Jak donosi Dexerto, Akshan głównie będzie używał swojego bicza i haku z liną, a jego umiejętności będą ujawnione za dwa tygodnie. Jeżeli natomiast chodzi o premierę samego Strażnika Światła, to ta ma się odbyć w lipcu. Ruination zaczyna się 8 lipca, co jest jednocześnie datą wejścia patcha o numerze 11.14, więc miałoby to sens, że Riot wtedy wypuści czempiona.

Tak według przecieków ma wyglądać Akshan: