Przez ostatnie trzy dni część polskiej społeczności esportowej żyła zmaganiami Twitch Rivals, które nosiły nazwę Riot Games Summer Rumble. Po samej nazwie można się domyślić, w jakich grach toczyły się rozgrywki. Dla jasności: mowa tutaj o League of Legends, Teamfight Tactics oraz VALORANCIE. Dziesięć drużyn z różnych krajów wzięło udział w zmaganiach, a jedną z nich była właśnie polska reprezentacja, której kapitanem był komentator i ekspert Polsat Games, Mikołaj "Silv4n" Sinacki.

W powołanej przez Silv4na kadrze znalazła się masa znanych nazwisk. Można tutaj wymienić między innymi Jakuba "Kubona" Turewicza, Macieja "Kezmana" Gramackiego czy Jakuba "Lothara" Szygulskiego. Same rozgrywki toczyły się o niemałe nagrody, bowiem w puli nagród znalazło się ponad 550 tysięcy złotych.

Drużyna League of Legends najlepsza z całej trójki

Z trzech powołanych do różnych gier zespołów najlepiej poradził sobie ten rywalizujący w LoL-u. Zdobył on 9 punktów, co było trzecim najlepszym wynikiem w klasyfikacji, meldując się jednocześnie na podium. W walce o trzecie miejsce podopieczni Silv4na zmierzyli się z formacją Jonasa "AverageJonasa" Navarsete'a. Gracze reprezentanta Teamu Liquid okazali się jednak za słabi dla Artura "Rybsona" Gębicza i spółki.

Odrobinę gorzej wyglądała polska drużyna w zmaganiach TFT i VALORANTA. W FPS-ie ze stajni Riot Games nasi rodacy wywalczyli zaledwie 6 na możliwych 12 punktów, natomiast w przypadku auto-battlera liczba ta wynosiła osiem. Niemniej po zsumowaniu wszystkich wyników pozwoliło to ekipie Silv4ana na osiągnięcie piątego miejsca w klasyfikacji generalnej, zaledwie punkt za trzecią i czwartą lokatą. Zresztą, patrząc na ogrom problemów technicznych, jak podkreśla sam Sinacki, jest to dobry rezultat, z którego jest on dumny.

Turcy najlepsi w Twitch Rivals Riot Games Summer Rumble

Całe zmagania ostatecznie wygrała reprezentacja Turcji dowodzona przez KendineMuzisyen. Ta zajęła bowiem pierwsze miejsce w rywalizacji TFT, drugie w VALORANCIE i dopiero siódme w LoL-u. Drugą największą liczbę punktów uzyskał francuski zespół Kamet0, a podium zamknęła ekipa hiszpańska formacja CooLifeGame.