Po dwóch dniach rywalizacji tylko dwóch Polaków zachowało szansę na awans do zamkniętych eliminacji do VALORANT Champions Tour: Challengers. Jedno jest jednak pewne – tylko jeden z naszych rodaków ostatecznie osiągnie swój cel.

Kolejni rodacy za burtą

Zacznijmy jednak od tych, którzy odpadli z rywalizacji wczoraj. Taki los spotkał m.in. Patryka "paTiTka" Fabrowskiego i jego nowych kolegów z Teamu Heretics, którzy w 4. rundzie otwartego turnieju eliminacyjnego niespodziewanie polegli 0:2 z belgijsko-francuskim składem BK ROG Esports. Na tym samym etapie za burtę wypadł także rodzimy zespół MAD DOG'S PACT – jego pogromcą po trzymapowym pojedynku okazał się Team Finest. Niewiele lepiej poradzili sobie również Movistar Riders. Ekipa Maksa „kamyka” Rychlewskiego i Jakuba „Ayke” Smoczyńskiego w ostatniej wczorajszej serii starć musiała uznać wyższość Hiszpanów z 19esports, którzy zatriumfowali 2:1.

Polsko-polski pojedynek

W związku z tym pozostało nam już tylko śledzić poczynania Vodafone Giants, których członkiem jest Michał "MOLSI" Łącki, oraz Rix.GG Thunder, czyli ekipy, której barw od kilku dni broni Mikołaj "Mickebwoy" Chojnacki. Obaj nasi rodacy mają za sobą udane dwa dni zmagań, w których trakcie ich drużyny ani razu nie doznały goryczy porażki. Ale dziś seria jednego z nich się zakończy, bo Giants i Rix.GG trafiły na siebie w decydującej rundzie otwartych eliminacji. Zwycięzca zgarnie więc awans, przegrany zaś będzie musiał pogodzić się z tym, że VCT Masters obejrzy co najwyżej na streamie. Co warte wspomnienia, w międzyczasie o awans walczyć będą również m.in. G2 Esports, BIG oraz Alliance.

Środowy harmonogram prezentuje się następująco:

30 czerwca
18:00 BK ROG Esports vs Team Sampi BO3
18:00 Wave Esports vs Edelweiss Esports BO3
18:00 Vodafone Giants vs Rix.GG Thunder BO3
18:00 M4LIK vs BIG BO3
18:00 Alliance vs 19esports BO3
18:00 Can't Be Touched vs Team Finest BO3
18:00 G2 Esports vs Cream Real Betis BO3
18:00 IVY vs TENSTAR BO3

Zwycięzcy wyżej wspominanych spotkań zapewnią sobie awans do zamkniętych eliminacji, które rozegrane zostaną między 30 czerwca a 2 lipca. Udział w nich wezmą również Acend, Team Liquid, Fnatic oraz pięć innych zaproszonych ekip, które wraz z laureatami otwartego turnieju eliminacyjnego walczyć będą o osiem przepustek do głównej części europejskich zawodów.