STS
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Roszady w koreańskiej czołówce VALORANTA. Lakia opuszcza NUTURN, 10X jego zastępcą

Doszło dziś do roszad w jednej z czołowych światowych formacji VALORANTA. Kim „Lakia” Jong-min ogłosił swoje oficjalne odejście z NUTURN Gaming. Jednocześnie Kang „solo” Geun-chul zdecydował się zostać w drużynie, tym samym ogłaszając nowego zawodnika, którym okazał się Choi „10X” Jin-woo.

Niespodziewana zmiana?

Lakia znany był ze swoich fenomenalnych występów Sovą, więc jego odejście mogło zaskoczyć. W Reykjavíku na finałach VALORANT Champions Tour: Stage 2 Masters był najlepszym koreańskim zawodnikiem, mogąc pochwalić się 9. miejscem w rankingu graczy z najwyższym średnim wynikiem walki (ACS). Ponadto został on najlepszym graczem 4. dnia rozgrywek. Podpisanie kontraktu z 10X nie oznacza, że nie zobaczymy więcej zagrań tym agentem ze strony NUTURN, gdyż nowy nabytek również nim najczęściej się posługiwał. Niemniej jednak jego pula agentów jest trochę szersza, gdyż dwa miesiące wcześniej w swojej poprzedniej drużynie Rio Company testował m.in Omena czy Sage.

Oczekiwania rosną

Po znakomitej 2. fazie dla koreańskiej organizacji, która ostatecznie zakończyła się dla nich na 3. miejscu w turnieju na Islandii, NUTURN przygotowuje się do 3. fazy. Gwoli przypomnienia, w Reykjavíku pokonali oni Version1 i Sharks Esports, a następnie ulegli obydwu finalistom – Sentinels oraz Fnatic. Natomiast w sobotę rozpoczną się koreańskie otwarte kwalifikacje w etapie pretendentów. Poza wspomnianą ekipą, zobaczyć będziemy mogli również Damwon Gaming, Vision Striker, Prince, TNL Esports czy F4Q.

Obecny skład NUTURN Gaming:

  • Choi „10x” Jin-woo
  • Park „allow” Sang-wook
  • Seo „Suggest” Jae-young
  • Kang „solo” Geun-chul
  • Jung „peri” Bum-ki
  • Jeong „Jaemin” Jae-min (trener)
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kobbe o Vanderze: Z supportów z którymi grałem, jedynie Mikyx jest dla niego konkurencją

Przed startem letniego splitu League of Legends European Championship fani i eksperci spodziewali się, że fotel lidera będzie okupowany przez MAD Lion...