Kolejna duża marka odważniej wchodzi w świat esportu. Tym razem padło na Williams Racing, czyli brytyjskiego konstruktora samochodów wyścigowych doskonale znanego wszystkim fanom Formuły 1. Ten za sprawą swojej esportowej dywizji dotychczas rywalizował tylko na wirtualnych torach F1 w ramach cyklu Formula 1 Esports Series, ale teraz poszerza zakres swojej działalności.

Dywizja Rocket League owocem nowej współpracy

Wszystko za sprawą współpracy, jaką Williams nawiązał z pochodzącą z Wielkiej Brytanii organizacją Resolve, która dotychczas dysponowała jedynie drużyną występującą w rozgrywkach League of Legends. Kolejnym krokiem będzie teraz powołanie do życia dywizji Rocket League, która występować będzie pod nazwą Williams Resolve. Co więcej, już teraz ogłoszono, że znajdzie się ona w gronie uczestników nadchodzącego sezonu Rocket League Championship Series, czyli najważniejszych rozgrywek ligowych na scenie, których łączna pula nagród w 10. edycji wyniosła 4,5 miliona dolarów podzielone pomiędzy poszczególne regiony.

Rocket League był tematem naszych dyskusji już od jakiegoś czas. Nasi ludzie w niego grają, ich dzieci również – to coś ogromnego. Niezależnie od tego, czy chodzi o tor, czy to, co poza nim, Williams Racing chce rywalizować i to jest właśnie to, co zamierzamy robić wraz z Resolve po wejściu w Rocket League Championship Series Season XI. Ta współpraca jest niesamowicie ekscytująca. Resolve zanotowało imponujący start jako esportowa organizacja, a my nie możemy się już doczekać, by stać się tego częścią, bo nadal zamierzamy brać udział w świecie esportu i poszerzać naszą publikę także poza wyścigami – przyznał Tim Hunt, Chief Marketing Officer w Williams Racing.

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy pracować z tak ikoniczną marką. Williams Racing to wielka, naprawdę wielka nazwa w wyścigach i Formule 1, my zaś jesteśmy ogromnymi fanami sportów motorowych. Rozmowy, które doprowadziły do tej współpracy, pokazały nam, że mamy więcej wspólnego niż nam się wydawało. Mamy wspólną wizję, a ta umowa pozwoli nam nie tylko wejść na scenę Rocket League'a, ale także połączy nasze wspólne działania w zakresie promowania talentów, zdrowia, dobrego samopoczucia i wydajności. To oczywiście także ważna szansa, by zaistnieć na rynku, ale, pomijając sprawy biznesowe, William Racing to zwycięzcy. Naszym celem jest, by w pełni skierować ich doświadczenia na nasze dążenie do chwały w Rocket League'u – stwierdził założyciel i CEO Resolve, Ilias Pajoheshfar.