Przed tygodniem doszło do zmiany na fotelu lidera Polish Masters 2021 w Rainbow Six: Siege. Czy była to jednak tylko roszada chwilowa, czy też zapowiedź dłuższej detronizacji obrońców tytułu z NOX Esports?

NOX w poszukiwaniu punktów

Wpływ na dalszy rozwój wydarzeń będzie mieć również samo NOX, bo przecież musi wygrać swój mecz, by w ogóle dać sobie szansę na powrót na szczyt tabeli. Tym razem Sebastian „Foster” Lewandrowski i jego koledzy mierzyć się będą ze znajdującym się obecnie na czwartym miejscu Revenge. I chociaż to nadal panujący mistrzowie będą faworytami tej potyczki, to nie można jednoznacznie skreślić członków międzynarodowego skład. Zwłaszcza że obrońcy tytułu mają za sobą dwie porażki z rzędu i możliwe, że to po prostu zapowiedź dłuższego kryzysu.

ESCA i Invicta w akcji

Zresztą nawet ewentualne zwycięstwo NOX będzie mieć o wiele większą wartość, jeżeli swoje spotkania wygrają również Team ESCA Gaming oraz XPG Invicta. Przewodzące stawce Kameleony podejmą Forsaken, które co prawda zajmuje trzecie od końca miejsce, ale ma na tyle niewielką stratę do czołówki, że może już niedługo do niej wskoczyć. Ale pod warunkiem, że będzie regularnie punktować. Jeżeli zaś chodzi o Feniksy, to na ich drodze stanie okupujące dolne rejony tabeli Illuminar Gaming, które dotychczas zgromadziło zaledwie dwa punkty i jest na najlepszej drodze do spadku.

Czwartkowy harmonogram Polish Masters 2021:

1 lipca
18:00 XPG Invicta vs Illuminar Gaming BO1
19:30 Revenge vs NOX Esports BO1
21:00 xXx Esports vs devils.one BO1
22:30 Team ESCA Gaming vs Forsaken BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Rainbow Six na Twitchu. Polish Masters 2021 potrwa do września i zaoferuje swoim uczestnikom nie tylko łączną pulę w wysokości 70 tysięcy złotych, ale także i bilet na European Challenger League 2021.