Do sporej transakcji doszło na rynku północnoamerykańskim. Swoją przynależność właścicielską zmieniło bowiem Complexity Gaming, które od teraz należy do GameSquare Esports, czyli spółki notowanej na kanadyjskiej giełdzie papierów wartościowych.

Transakcja wyceniana na ponad 25 milionów dolarów

Jak podaje The Esports Observer, w ramach całej transakcji dotychczasowi właściciele organizacji, Jerry Jones Family, Goff Capital oraz Jason Lake, otrzymali w zamian 83,3 miliona zwykłych akcji GameSquare. Gdy weźmiemy pod uwagę, że w momencie ogłoszenia cena jednej akcji wynosiła 32 centy, to wychodzi nam, że ostatecznie Complexity zostało sprzedane za równowartość 26,7 miliona dolarów. Wspomniane trio weszło natomiast w posiadanie około 47% udziałów GS, aczkolwiek Jerry Jones Family oraz Goff Capital zobowiązały się do dodatkowej inwestycji o wartości około 6,86 miliona dolarów. Ponadto warto też wspomnieć, że w ramach całej transakcji GameSquare nawiązało wieloletnią współpracę z drużyną futbolu amerykańskiego, Dallas Cowboys, stając się jej agencją reklamową w zakresie esportu oraz gamingu.

Jason Lake zostaje!

Co ciekawe, mimo tych przetasowań w organizacji pozostanie jej założyciel, wspomniany już Jason Lake. Nadal obejmować on będzie stanowisko dyrektora generalnego, ale równolegle pełnić będzie także obowiązki Head of Esports w GameSquare Esports. Z kolei Thomas Walker, który jest CEO należącego do Jerry Jones Family Dallas Cowboys, a także prezydent Goff Capital, Travis Goff, zasilą zarząd spółki, która od teraz figurować będzie jako właściciel Complexity. Sama organizacja nadal prowadzić będzie swoją działalność z siedziby w Teksasie i nie ma również informacji, jakby zmiany na najwyższych szczeblach miały wpłynąć na funkcjonowanie którejś z licznych dywizji podległych coL, wśród których znajdziemy m.in. sekcję CS:GO, VALORANTA oraz FIFY.

Jeszcze przed przejęciem Complexity spółka GameSquare Esports mogła pochwalić się ciekawym esportowym portfolio. Jej częścią są bowiem agencje Code Red Esports oraz Gaming Community Network, a ponadto posiada ona mniejszościowe udziały w znanym ze sceny League of Legends Rainbow7 oraz LGD.REC, które na co dzień rywalizuje na scenie Crossfire'a.