Nie tak dawno informowaliśmy o przeciekach, które wskazują na pierwsze szczegóły dotyczące nowego bohatera w League of Legends. Nowy bohater miał mieć na imię Akshan i wszedłby do gry wraz z wydarzeniem pod nazwą Ruination. Dzisiaj mamy już oficjalne potwierdzenie tych plotek, ponieważ Riot Games opublikowało krótki film, którego narratorem jest właśnie on sam.

Co wiemy o Akshanie?

W przeciekach opublikowanych przez portal Dexerto mowa była o nowym strzelcu. Nie miałby to być jednak typowy ADC. Wszyscy znamy już dobrze ambicje Riotu i wiemy, że wypuszczanie standardowych postaci jest już dla deweloperów passé. Akshan to bohater, którego można wybrać zarówno na dolną alejkę, jak i środkową. Dołączyłby więc do takich postaci, jak Lucian, Corki czy też ostatnio Tristana. – Żadna z tych postaci nie została stworzona pod środkową alejkę. Czuliśmy, że marksman skonstruowany pod mida byłby unikatowym wyborem w całym zbiorze bohaterów, a jednocześnie byłby ciekawą opcją dla graczy na co dzień wybierających asasynów i skirmisherów – mówił pracownik Riot Games.

Opublikowany film niewiele mówi nam o gameplayu najnowszego czempiona. Wiemy jednak, że umiejętności Akshana będą skupione wokół narzędzi, w które będzie wyposażony. Będą to bicz i hak z liną. Postać będzie miała w sobie więc coś z filmowego Indiany Jonesa. Jeśli wsłuchamy się też w ton wypowiedzi, znajdziemy podobieństwo do Dravena w postaci wybujałego ego.

Narracja cinematica skupia się na fabule nadchodzącego wydarzenia, które wystartuje już 8 lipca. Biorąc to pod uwagę, możemy jednak wnioskować, że z nowym strzelcem zobaczymy się na serwerach publicznych w ciągu najbliższego miesiąca. Więcej szczegółów możemy się natomiast spodziewać już niedługo, ponieważ w czwartek przyjdzie pora na zapowiedzi nowego patcha do League of Legends.