Globalny turniej gier mobilnych powraca wraz z sezonem 4. Red Bull Mobile Esports Open będzie w tym roku obejmować takie tytuły jak PUBG MOBILE oraz League of Legends: Wild Rift. Dodatkowo będą też konkursy regionalne, w tym World Cricket Championship w Indiach i Sri Lance. Zmagania w ramach Red Bull M.E.O. będą trwać od lipca do grudnia, a udział w nich weźmie 30 krajów. Zawodnicy będą najpierw walczyć w zawodach krajowych, regionalnych, by na końcu wziąć udział w globalnych finałach.

Najlepsi zawodnicy z całego świata zmierzą się w Red Bull M.E.O.

Rywalizacja w Red Bull M.E.O. jest bezpłatna i otwarta dla wszystkich chętnych. W każdym kraju odbędzie się dedykowany konkurs PUBG MOBILE, a niektóre kraje europejskie i azjatyckie będą również zawierać najnowszy tytuł spod szyldu Riot Games – League of Legends: Wild Rift. Na etapie krajowym zawody dzielą się na kwalifikacje oraz finały i potrwają od lipca do grudnia.

Oprócz tego w ramach czwartego sezonu odbędą się również międzynarodowe kwalifikacje online i finały regionalne. Te będą miały miejsce Europie, Azji Południowo-Wschodniej i na Bliskim Wschodzie. Europejczycy zmierzą się z resztą regionów w League of Legends: Wild Rift. Gracze z pozostałych regionów będą też walczyć w PUBG MOBILE przeciwko oponentom z całego globu. Międzynarodowe kwalifikacje i finały regionalne odbędą się od października do grudnia. Szczegółów dotyczących rejestracji należy szukać na FACEIT.

To kontynuacja turnieju po sukcesie sezonu trzeciego Red Bull M.E.O. W edycji wzięła udział rekordowa liczba zawodników w 28 krajach. Trzecia odsłona rozpoczęła się w maju 2020 roku. Do rywalizacji zarejestrowało się ponad 60 tysięcy graczy z całego świata. Finały miały miejsce podczas dwunastodniowego wirtualnym festiwalu w Stambule.