Dzisiejsze rozgrywki w ramach League of Legends European Championship zainicjowało spotkanie pomiędzy Misfits Gaming oraz EXCEL ESPORTS. Kiedy obie ekipy zmierzyły się poprzednim razem, Króliki nie miały żadnego problemu, by zdobyć punkt. Od tamtego czasu brytyjska organizacja wprowadziła w swoim składzie bardzo istotne zmiany, które od razu przyniosły lepsze rezultaty. Tym razem walka była niezwykle wyrównana, ale ostatecznie Oskar "Vander" Bogdan wraz ze swoją drużyną pokonał rywali.

Misfits Gaming 1:0 EXCEL ESPORTS
HiRit
Jayce
Kryze
Renekton
Razork
Lee Sin
Diana Markoon
Diana
Vetheo
Zoe
nukeduck
Twisted Fate
Kobbe
Varus
Patrik
Aphelios
Vander
Thresh
Advienne
Nautilus

Pierwszą krew mogliśmy zobaczyć już w 6. minucie. Iván "Razork" Díaz zjawił się na górnej alei i usunął z mapy cofającego się Felixa "Kryze'a" Hellströma. Chwilę później z odsieczą przybył Erlend "nukeduck" Holm, by wyrównać rachunki i wyeliminować leśnika Królików. Następnie EXCEL postanowiło zanurkować pod wrogą wieżą na tej samej linii. Dzięki dobrej koordynacji Mark "Markoon" van Woensel zgarnął swoje pierwsze zabójstwo. Misfits odpowiedziało przejęciem Herolda, który w 10. minucie zniszczył pierwszą strukturę.

nukeduck i spółka postanowili odwiedzić dolną aleję, by wysłać do fontanny osamotnionego Vandera. Wywiązała się z tego walka drużynowa, w której Króliki zapewniły sobie trzy zabójstwa i straciły dwóch sojuszników. Reprezentanci brytyjskiej formacji zemścili się później dwoma eliminacjami. Kiedy na zegarze wybiła piętnasta minuta, stan posiadanego złota był niemalże identyczny dla obu ekip. Podczas starcia o drugiego smoka w grze, Misfits udało się usunąć dwóch rywali. Dzięki temu drużyna Vandera zniszczyła strukturę na środkowej alei i przejęła drugiego Herolda.

W 32. minucie Markoon wyłapał Kaspra "Kobbego" Kobberupa w kluczowej walce i dzięki temu jego formacja mogła przejąć fioletowe wzmocnienie. Misfts zgarnęło Smoczą Duszę i przeszło do defensywy. Dzięki współpracy Kobbego z Vanderem nie tylko udało się obronić bazę, ale także zniszczyć wrogi inhibitor. Później Razork i spółka rozgromili przeciwników w bardzo ważnym teamfightcie o Barona Nashora. Przejmowanie  buffa nie było potrzebne, ponieważ większość rywali już nie żyła. HiRit i Kobbe wdarli się do przeciwnej bazy i unicestwili Nexus w 40. minucie.

Już za chwilę Rogue podejmie FC Schalke 04 Esports. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących LEC 2021 Summer Split możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej: