Drugie piątkowe spotkanie w League of Legends European Championship rozgrywało się pomiędzy FC Schalke 04 Esports oraz Rogue. Nie trzeba chyba rozwodzić się nad faktem, że to Łotrzyki były zdecydowanym faworytem w tym starciu. Kacper "Inspired" Słoma i spółka nie zawiedli i z dużą dozą pewności siebie zdominowali to spotkanie już od pierwszych minut.

Rogue 1:0 FC Schalke 04
Odoamne
Viego
Broken Blade
Irelia
Inspired
Fiddlesticks
Kirei
Lillia
Larssen
Lucian
NUCLEARINT
Jayce
Hans Sama
Aphelios
Neon
Varus
Trymbi
Braum
LIMIT
Alistar

Podczas fazy wyboru bohaterów mogliśmy zobaczyć kilka zaskoczeń. Sergen "Broken Blade" Çelik dostał swoją ikoniczną Irelię, a Inspired zdecydował się ponownie na Fiddlesticksa. Jego superumiejętność została użyta już w 6. minucie, podczas nurkowania pod wieżą na górnej alei. Czterech zawodników Rogue zaatakowało dwóch reprezentantów Schalke, którzy nie mieli żadnych szans na przeżycie. Podczas walki na dole mapy doszło do wymiany ognia. Matúš "Neon" Jakubčík uszedł z życiem. Adrian "Trymbi" Trybus chciał dokończyć robotę, ale w konsekwencji oddał zabójstwo. Chwilę później zrehabilitował się i zapewnił swojemu strzelcowi aż dwie eliminacje.

Spotkanie zamieniło się następnie w prawdziwą rzeź. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele walk, które zazwyczaj kończyły się na korzyść  Rogue. Przed 15. minutą ekipa Inspireda miała ponad 5 tysięcy sztuk złota przewagi. Nie wróżyło to dobrze dla reprezentantów niemieckiej organizacji. Czasami udawało im się odgryźć pojedynczym zabójstwem. Nie było to wiele w porównaniu do ogromnego bogactwa Łotrzyków.

W 21. minucie Rogue wyłapało wrogiego leśnika i natychmiast zamieniło to w fioletowe wzmocnienie. Podczas nacierania na bazę Inspired wskoczył w sam środek przeciwnej ekipy i narobił niezłego zamieszania. Rywale w popłochu zaczęli uciekać w stronę fontanny, ale reszta ekipy Polaka nie pozwoliła im zajść za daleko. Chwilę później wicemistrzowie LEC dobijali już wrogi Nexus.

Już za chwilę SK Gaming podejmie MAD Lions. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących LEC 2021 Summer Split możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej: